לרקוד על מדרגות מס הכנסה

בן הזוג שהגיש גילוי מרצון מזורז על מנת להפסיק את הסחטנות מצד אשתו

עדכון אחרון: 2/7/19

מי מאיתנו לא חושש מרגע כזה? הליכי פרידה שמקבלים תפנית מכוערת והופכים למסכת של עלבונות, סחיטה ואיומים. ובכל זאת, לקוח שלנו, שהתמודד עם סחטנות שכזו מצד אשתו, מצא דרך אלגנטית ומתוחכמת להתמודד עם האיום.

בעוד שיתכן כי במקרים רבים בהם יש חשד לרומן מחוץ לנישואין ההמלצה של החבר'ה תהיה 'לא להודות', הרי שכאשר בת הזוג מאיימת כי תסגיר אותך למס הכנסה על עבירות שביצעת, ההמלצה עשויה להיות דווקא 'כן להודות', לפחות בעבירות. ואפילו מיד.


המשכורות שלא נתקבלו

מדובר בבני זוג שהכירו בפרק ב' של חייהם. בן הזוג, בתחילת שנות ה-70 של חייו, בעל חברה מצליחה לייעוץ כלכלי, היה מבוגר בכ-20 שנים מבת זוגתו, אשר הגיעה מחו"ל במטרה להינשא לו. לאחר מספר שנים בהם חיו יחד כזוג נשוי, חשד הבעל כי היא מנהלת רומן, והם החליטו להיפרד.

כפי שקורה במהלך פרידות, נקלעו השניים לסכסוך, אשר הלך והחמיר עם דרישותיה של בת הזוג, באמצעות עורך דינה, לקבל מחצית מרכוש בעלה, אף שכלל הרכוש היה בבעלותו עוד בטרם היכרותם והגעתה לישראל.

אך הטוויסט בעלילה הגיע דווקא במקרה. בת הזוג נחשפה לקמפיין נרחב של רשות המסים אשר הציע מענקי עבודה שונים לבעלות הכנסה נמוכה. מאחר והכנסתה לא הייתה גבוהה, היא הגישה את כל המסמכים הנדרשים, אבל אז גילתה שיש לה הכנסות נוספות, מבלי שידעה.

מסתבר כי החברה שבבעלות בעלה, הוציאה על שמה משכורות, מבלי שהיא עבדה כלל כשכירה בחברה. במילים אחרות, תלושי השכר שהופקו היו תלושי שכר פיקטיביים שלא שיקפו עבודה אמיתית של האישה, ובדרך זו החברה הגדילה את ה'הוצאות' שלה, ובכך הפחיתה את תשלומי המס בהם חוייבה.

האיום שהוביל לגילוי

מרגע שגילתה בת הזוג על עבירות אלו, שלחה לבעלה צילום סלפי שלה על מדרגות בניין מס הכנסה, עם איום ברור – "גיליתי את עשרות המשכורות שהוצאו על שמי באופן לא חוקי, ואני מתכוונת לפנות לרשות המסים ולחשוף את העבירות שבוצעו על ידך". 

מאחר ומדובר היה באיום ממשי ומבוסס, החליט הבעל, לאחר התייעצות עמנו, שלא להמתין, ולהתייצב בעצמו על מדרגות מס הכנסה, לפחות וירטואלית, והפעם, ללא תצלום סלפי, כי אם כחלק מהליך גילוי מרצון.

הגשת 'בקשה לגילוי מרצון' מאפשרת להודות בעבירות המס, לשלם את החוב, ולהימנע מהליכים פליליים או קנסות כבדים.

המרוץ למס הכנסה

מאחר ולא ניתן להגיש בקשות לגילוי מרצון במקרים בהם כבר יש לרשות המסים מידע מהותי או חשדות בעניין הנישום, המלצנו לבעל, לאור האיומים הברורים מצד בת זוגתו, כי יגיש את הבקשה באופן מידי, על מנת לא להסתכן בכך שהיא תגיע לרשויות המס לפניו.

וכך, עוד באותו היום בו ניתן האיום, נוסחה במהירות שיא בקשה לגילוי מרצון, וזו הוגשה כבר בשעות המאוחרות של אותו הלילה לרשות המסים.

הלקוח שלנו אמנם ישלם את כל חובו לרשות המסים, אך סביר כי מרבית רכושו יישאר בידיו. כמו כן, יתאפשר לו כעת להתפנות לניהול משא ומתן שפוי ורגוע יותר בנוגע לחלוקת הרכוש, המשמורת והמזונות, וזאת ללא איומים על צווארו.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה ובעל ניסיון עשיר ומוצלח בהגשת בקשות לגילוי מרצון.

הליך גילוי מרצון צפוי להסתיים לאלתר ביום 31/12/2019. למדו כאן למי מתאים ההליך.

נכתב ע"י