סוכן הביטוח שהסתבך עם אשתו – וגם עם רשות המסים

צ', סוכן ביטוח לשעבר, הואשם בכך שלא הגיש 42 דו"חות תקופתיים, והתביעה דרשה עונש מאסר בפועל. לאחר שהוכח כי צ' כלל לא עסק במקצועו באותה תקופה אלא עבד כשכיר,מע"מ קיבלו את הבקשה למחוק את כתב האישום

סוכן ביטוח1

צ', כבן 60, הואשם בכך שכסוכן ביטוח מורשה, לא הגיש במועד 42 דו"חות תקופתיים לרשויות המס בין השנים 2005-2012, וכן בכך שזומן ארבע פעמים לחקירה – אך לא התייצב באף אחת מהן. התביעה דרשה כי במקרה שצ' אכן יורשע בעבירות אלה, ייגזר עליו עונש של מאסר בפועל.

הגירושים הובילו למשבר אישי ולשינוי תעסוקתי

משרדנו פנה למע"מ בבקשה למחוק את כתב האישום נגד צ'. בבקשה הסברנו כי העבירות, לכאורה, החלו בשנת 2005 – אז התגרש צ' מאשתו. בעקבות הגירושים עבר ש' משבר אישי, נקלע לקשיים בעסק והפסיק את פעילותו כסוכן ביטוח.

הסברנו כי מאז 2005 עבד צ' בשלל עבודות, כטבח במסעדות ובתי קפה, וכן במשקים חקלאיים. אל מכתב הבקשה צירפנו טפסי 106 של צ' שהעידו על היותו שכיר מאז 2005, וכן מסמך המאשר כי מאז 2006, צ' כלל לא החזיק ברישיון סוכן ביטוח – מה שהעיד על כך שכלל לא יכול היה לעסוק במקצוע מאז שנה זו.

עוד הבאנו תמלילים מחקירותיו של צ', מהם עלה כי לאחר שהפסיק לעבוד כסוכן ביטוח, סבר צ' כי התיק שלו במע"מ נסגר, ולכן לא הגיש את הדו"חות בתקופה הנזכרת בכתב האישום. כשנשאל צ' מדוע לא התייצב לחקירות שזומן אליהם, הסביר כי המכתבים נשלחו לכתובת שבה התגוררה אשתו לשעבר. זו עדיין מסוכסכת עמו, ולכן לא העבירה לו את המכתבים. בהמשך, הגיעו המכתבים לכתובת שונה, שבה לא התגורר מעולם.

מע"מ קיבלו את הטענה כי צ' לא ביצע עבירות מס

מע"מ קיבל את הטענות כי בתקופה הרלוונטית היה צ' שכיר, ולכן אין טעם משפטי באישומים של אי הגשת דו"חות למע"מ. משרדנו פעל מול מע"מ להגשת דוחות מע"מ המעידים על חוסר פעילות. לאור זאת, החליט מע"מ להיענות לבקשת משרדנו, ולמחוק כליל את כתב האישום נגד צ'.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מוביל בתחומי מס הכנסה, מע"מ, עבירות צווארון לבן והלבנת הון, המתמחה בייצוג נאשמים בעבירות של אי הגשת דו"חות לרשות המסים.

נכתב ע"י