fbpx
קטגוריות: מיסוי אזרחי, מקרקעין וחברות

בקרוב יסתיים הפטור ממס לראשוני העולים החדשים והתושבים החוזרים שעלו לארץ בשנים 2007-2009 ונהנו מהטבות במסגרת תיקון 168 לפקודת מס הכנסה.

התיקון, שנקרא הרפורמה בהקלות במס לעולים חדשים ותושבים חוזרים וכונה "חוק מילצ'ן", חוקק במסגרת חגיגות ה-60 לישראל מתוך מטרה להביא לעידוד העלייה והחזרה לישראל וקבע שורה של הקלות ופטורים מתשלום מס, בתנאים מסוימים, לעולים חדשים ותושבים חוזרים על הכנסות ורווחים מחוץ לישראל ואף פטור מדיווח עליהם.

המשמעות היא הטבה משמעותית לציבור שלם, שכן שעולה חדש או תושב חוזר העונה לתנאים שבחוק לא חייב בתשלום מס על רווחים מנכסיו בחו"ל ויתרה מכך פטור מחובת הגשת דו"ח שנתי והצהרת הון לרשות המיסים בישראל ולחשוף נכסים והכנסות, למשך 10 שנים מיום עלייתו לישראל.

מה עושה מי שנגמר לו הפטור?

כעת, 10 שנים משהתיקון נכנס לתוקפו, חשוב שאלו שנהנו מהפטור יעשו חישוב מסלול מחדש ויבצעו תכנון מס חדש ונכון שיפחית את חבות המס הצפויה, לקראת תום תקופת הפטור עבורם.

חשוב להדגיש כי בסיום תקופת הפטור עשויים אותם 'עולים חדשים' ו/או 'תושבים חוזרים' להידרש לראשונה להגיש דוחות מס והצהרות הון לרשויות המס בישראל ולדווח על חשבונות בנק בחו"ל, נכסי נדל"ן וחברות זרות, הכל לפי כללי המיסוי והדיווח הישראליים.

השינויים המשמעותיים בסטטוס הדיווחי של ה'עולים חדשים ו/או 'תושבים חוזרים' והמעבר לחובת דיווח וסטטוס של משלם מס מלא לאחר תום תקופת הפטור, יחד עם השילוב בין הכנסותיהם בישראל ונכסים שנצברו כאן, לבין הכנסותיהם ונכסיהם בחו"ל, עשוי להביא אותם לחבות מס משמעותית ולעיתים אף להיקלע למצבים של כפל מס, אי מתן זיכוי על מס זר, אי הכרה בהפסדים שנצברו ומצבים נוספים.

כך, שבין אם מדובר בדירה אחת או בנכסי נדל"ן רבים ובין אם בניירות ערך, חשבונות בנק או הכנסות מריבית ודיבידנד, חשוב להיערך מראש, טרם פקיעת ההטבות ולקבל ייעוץ מס מתאים ממומחה בתחום, כעורך דין או רואה חשבון.

ואם הפטור טרם הסתיים?

מומלץ שגם אלו שנותרו להם מספר שנים בודדות ליהנות מהפטור ממס במסגרת תיקון 168, יבחנו את מצבם המיסוי בישראל, ייערכו לסיום תקופת הפטור ויבצעו תכנון מס נכון שיפחית את חבות המס הצפויה שלהם. ישנם מהלכים כוללים המצריכים היערכות רחבה שעלולה לקחת זמן ולכן מומלץ שלא להמתין לשנה האחרונה לפטור ולתכנן את הצעדים בקפידה, עוד קודם לכן.

נציין כי חלק מאותם 'עולים חדשים' / 'תושבים חוזרים' קיבלו כבר מרשות המסים דרישות לדיווח ומרגע סיום הפטור הם מחויבים שהדוחות יוגשו באופן מלא ובמועד.

משרדנו מתמחה בתכנון מס, במיסוי ישראלי ובמיסוי בינלאומי.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר