fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

העסק הוא דבר מורכב למדי אך אנשים רבים בישראל בוחרים להיות בעלי עסק או בעלי חברה. באופן טבעי, בעלי עסקים מתמקדים בניהול העסק, אך אינם מכירים את חוקי המס הסבוכים, ואת הפסיקה הרווחת בתחום המיסים. המאמר שלהלן יבהיר איך להימנע מביצוע טעויות שעלולות להפוך אותנו – לעברייני מס.

תשלומי מסים בישראל

פקודת מס הכנסה מפרטת הגדרות ומאפיינים לגבי מהי הכנסה ומיהו החייב במס בגינה. חוקי המסים בישראל מפרטים את החובות שיש לכל עוסק או חברה, אשר מחויבים בהגשת דוחות, ובתשלום מסים שונים למדינה. פקודת מס הכנסה עוסקת גם בהוצאות ולא רק בהכנסות – על כן המס המשולם הוא בניכוי הוצאות. לעיתים אדם יכול לנכות הוצאות שאינן מותרות בניכוי ובכך לבצע עבירת מס – או ההיפך, לא לכלול הוצאות שיכולות להיות מנוכות – ובכך להפסיד כסף.

מהי עבריינות מס טכנית ?

עבירת מס טכנית מתרחשת כאשר עוסק או חברה לא מגישים דוחות במועד ו/או לא משלמים את המיסים במועד. בכל פעם שלא ממלאים את הוראות העונשין של חוקי המיסים מתרחשת למעשה, עבריינות מס.

עבירות מסים מתחלקות לשני סוגים עיקריים – עבירות טכניות ועבירות מהותיות. עבירות מס טכניות מבוצעות למעשה ללא שום כוונה פלילית – והן בעיקר מתרכזות באי מילוי הוראות החוק במועד – למשל אי הגשת דוח שנתי במועד, אי העברת ניכויים במועד, אי הגשת הצהרת הון וכו'. על פי החוק הענישה על עבירה טכנית היא שנת מאסר. בפועל תיק פלילי בגין עבירות טכניות כאמור, יכול להסתיים בענישה מקלה מאוד או מחמירה מאוד. בית המשפט בבואו לגזור את הדין מתחשב בנסיבות ביצוע העבירות, נסיבות אישיות, ובמיוחד בשאלה האם המחדל טופל והוסר.

איך נמנעים מעבירת מס טכנית ?

רוב האנשים אשר מבצעים עבירה טכנית הם בעלי עסקים שהסתבכו כלכלית בעסק שלהם. מסיבה כזו או אחרת הם התקשו להגיש דוחות ו/או לעמוד בתשלומים לרשות המיסים. לדוגמא – לקוח גדול שהפסיק לעבוד איתם או פשט את הרגל, התחייבויות שהצטברו או ניהול לא נכון. כאשר זה קורה, עסקים אלו מעדיפים להמשיך לשלם משכורות לעובדים שכירים, לספקים, תשלומי שכר דירה ומפסיקים לשלם את התשלומים השוטפים למס הכנסה ומע"מ. הם יוצאים מנקודת הנחה מוטעית, שבעת צרה המדינה תבין את מצבם ותתעלם מהחוב שהם צוברים – תוך מחשבה שהם ישלמו את חובם כאשר יהיה בידם הכסף. רוב האנשים לא מודעים לעובדה כי חוב לרשות המיסים הוא החוב היחיד שיש בצידו גם סיכון להסתבכות פלילית. לצד החוב התופח, המדינה יכולה להגיש כתב אישום פלילי בגין החוב ו/או הדוחות שלא הוגשו. ולכן, בעת הסתבכות כלכלית, לצד הניסיונות של העסק לצאת מהסבך – יש לזכור כי רק המדינה יכולה לצד הליכי גביית הכספים, להגיש גם כתב אישום פלילי בגין אי העברת התשלומים ו/או אי הגשת הדוחות במועד.

לכן, לצד התייעצויות עם רואה חשבון, חשוב וכדאי להתייעץ גם עם עורך דין המומחה בתחום המסים, וזאת על מנת להימנע מכתב אישום פלילי לצד החוב הכספי הגדל.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר