fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

חודש בלבד לאחר הגשת כתב אישום נגד אייל גולן בגין עבירות של העלמות מס וניכוי חשבוניות פיקטיביות, הגיע תורו של הזמר קובי פרץ. כתב האישום כנגד פרץ כולל עבירות של הגשת דוחות כוזבים למס הכנסה ומע"מ בין השנים 2005 – 2009.

1193532 m

באישום הראשון לכתב האישום מואשם פרץ בהשמטת הכנסות במשך 5 שנים מדוחותיו השנתיים שהוגשו למס הכנסה, בגובה של יותר מ-5.2 מיליון שקל, וכן בדיווח כוזב בדוחותיו התקופתיים שהוגשו למע"מ בסך של כ-830 אלף ₪.

באישום השני, מואשם פרץ כי איים על אמרגנו באותה עת, יוחאי יעיש, שחשוד בעצמו שביצע את עבירות המס יחד עם פרץ, אך כיום משמש עד מדינה בפרשה.

מתי העלמת הכנסות נחשבת לעבירה פלילית חמורה?

את עבירות המס נהוג לחלק לעבירות מס טכניות ולעבירות מס מהותיות, כאשר חומרת העבירה, ובהתאם חומרת הענישה, משתנה באופן משמעותי בהתאם לסוג העבירה.

עבירת מס טכנית הינה עבירה שבוצעה ללא כוונה פלילית. דוגמאות לעבירות מס טכניות: אי הגשת דו"ח מע"מ במועד, אי הגשת הצהרת הון במועד, אי העברת ניכויים במועד, אי תשלום מקדמות במועד, הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה באיחור. לעומת זאת, עבירת מס מהותית, הינה עבירה שבוצעה מתוך כוונה להתחמק ולהשתמט מתשלום מס או לסייע לאדם אחר להתחמק ולהשתמט מתשלום מס.

כתב האישום שהוגש כנגד פרץ, מייחס לפרץ עבירות מס מהותיות וחמורות במיוחד, שבוצעו מתוך כוונה פלילית להתחמק מתשלום מס. על כוונתו של פרץ להתחמק מתשלום מס, ניתן ללמוד מסכומי המס הגבוהים שהועלמו, מהתקופה הארוכה בה הועלמו מיסים, מחוזים פיקטיביים שנחתמו בין פרץ לבין האמרגן שלו ומהסתרת סך של 1.4 מיליון שקל במזומן בכספת.

מה בדבר תשלום כופר ?

תיקי העלמות מסים מסתיימים פעמים רבות בתשלום כופר, כבר בשלבי החקירות ועוד בטרם הוגש כתב אישום. תשלום כופר הוא למעשה תשלום קנס, ולמעשה ממיר את ההליכים הפליליים בתשלום כספי. תשלום כופר משחרר את החשוד בעבירת מס מאחריות פלילית, כך שאם ועדת הכופר החליטה על תשלום כופר והכופר שולם – הליכי החקירה ו/או ההליכים המשפטים מסתיימים לאלתר. וועדת הכופר נותנת החלטה בבקשת הכופר על פי מספר קריטריונים. אחד הקריטריונים החשובים ביותר הינו הסרת המחדלים, קרי תשלום המס שהועלם. ככל המסים שהועלמו לא שולמו, וועדת הכופר לא תיעתר לבקשת הכופר.

התזמון הקלאסי והנכון להגשת בקשת כופר הוא בטרם הגשת כתב אישום, ועוד בהליכי החקירה. באופן מפתיע, במקרה של קובי פרץ זה לא קרה עד כה, מסיבה שאינה ברורה וכתב האישום כבר הוגש.

תרחיש אפשרי אחד למצב כזה הוא שפרץ הגיש בקשת כופר, אך בקשה זו נדחתה על ידי וועדת הכופר, משום שמהחדלים לא הוסרו, קרי המס לא שולם, או משום שהוועדה העדיפה להמשיך בהליכים הפליליים על מנת לייצר הרתעה גבוהה לעברייני מס פוטנציאליים. התרחיש השני האפשרי הוא שכלל לא הוגשה בקשה לתשלום כופר על ידי פרץ, אולי מתוך כוונה להכחיש את ההאשמות נגדו ולטעון לזכאותו בתיק.

האם קובי פרץ צפוי לשבת בכלא?

בשנים האחרונות קיימת מגמה ברורה של החמרה במדיניות הענישה של בתי המשפט בישראל כלפי עברייני מס – ענישה הכוללת עונשי מאסר בפועל, על פי רוב מאחורי סורג ובריח. הניסיון מלמד שכאשר כתב אישום בגין העלמות מס לא מסתיים בתשלום כופר והמחדלים נשוא כתב האישום לא מוסדרים, הנאשם צפוי להיענש בחומרה, בעונש אשר כולל רכיב של מאסר מאחורי סורג ובריח וקנס גבוה, הכל כמובן – אם יימצא אשם.

כן, גם אם שמו של הנאשם הוא קובי פרץ.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר