חשד לביצוע עבירת מע”מ עלול להוביל לחקירה כלכלית מטעם רשות המסים – ובהמשך גם להגשת כתב אישום פלילי. בכל מקרה של חיפוש, חקירה כלכלית או ליווי למעצר, חשוב לעדכן מיד את רואה החשבון שלך וליצור קשר עם עו”ד מומחה למסים. עד אז, שמור על שתיקה.

עו”ד זרקו זמיר מסבירה לגלובס כיצד לנהוג במהלך חקירה של רשות המיסים

 

רשות המסים פותחת בחקירה כלכלית נגד בעל עסק או חברה כאשר קיים חשד לביצוע עבירות מס – ובהן גם עבירות מע”מ. מטרתה של החקירה הכלכלית היא לאגור את הראיות הנדרשות נגד החשודים בביצוע העבירה לצורך ביסוס של כתב אישום, שעלול להוביל להרשעה בפלילים, תשלום קנסות ובנסיבות מחמירות – עד לשבע שנות מאסר בפועל.

עבירות מע”מ נפוצות הן למשל אי-הגשת דו”חות במועד לרשות המסים, אי-הוצאת חשבוניות מס, הכנה וניהול של פנקסי חשבונות כוזבים, ניכוי חשבוניות פיקטיביות, ניכוי תשומות בלי חשבוניות מס והוצאת חשבוניות פיקטיביות. החוק הישראלי מבחין בין עבירות מע”מ קלות שבוצעו ללא כוונה להתחמק מתשלום מס, לבין עבירות מע”מ חמורות שבוצעו מתוך כוונה פלילית של ממש, והענישה נקבעת בהתאם לחומרת העבירה.

מה קורה במסגרת חקירה כלכלית?

כשמתעורר חשד לעבירת מע”מ (בדרך כלל בעקבות הלשנה אנונימית על בית העסק או מידע מסוים שנחשף במסגרת חקירה אחרת), רשות המסים פותחת בחקירה כלכלית סמויה נגד החשודים, כדי לגבש מספיק חומר ראייתי לצורך הגשת כתב אישום. עם סיום החקירה הסמויה, החקירה הופכת לגלויה כאשר חוקרי מע”מ מגיעים אל בית העסק לצורך חיפוש, או על מנת ללוות את החשוד לחקירה או למעצר.

לפני הכל: עדכן את רואה החשבון וצור קשר עם עו”ד

בשלב בו חקירה כלכלית הופכת לגלויה וחוקרי מע”מ מגיעים אליך לצורך חיפוש או כדי ללוותך לחקירה או למעצר, מומלץ לעדכן את רואה החשבון שלך וליצור מיד קשר עם עורך דין מומחה לעבירות מס, מאחר שזהו השלב שבדרך כלל יוביל ישירות לחקירה במשרדי רשות המסים. עד הגעתו של עורך הדין, שמור על שתיקה – זוהי זכותך המלאה ואל תוותר עליה עד לקבלת הנחיות מדויקות כיצד לפעול.

מה לעשות במקרה של חקירה כלכלית, חיפוש או מעצר?

הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא להיצמד לעו”ד מומחה ומנוסה. כמו כן, לפרטים מלאים ולטיפים הורידו את המדריך שלנו לכל שלבי ההליך הפלילי וכן את מדריך החובה: הסתבכת עם רשות המסים? כך תצא מזה בשלום.

למדריכים נוספים שלנו להורדה לחצו כאן.

משרד עו”ד זרקו זמיר הוא משרד המתמחה בחקירות כלכליות בעקבות עבירות מע”מ, ומספק ייצוג ויעוץ משפטי לחשודים ונחקרים ברשות המסים. בכל מקרה של חיפוש בבית העסק שלך, חקירה כלכלית, חשד לעבירת מע”מ או הגשת כתב אישום – אל תהסס ליצור עמנו קשר.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ’ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג’רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

dooble logo
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה במיילפגישת ייעוץ