קטגוריות: התמודדות עם חקירה והליך פלילי

משרד עורכי דין זרקו זמיר הוא משרד מומחה בתחום חקירות מס. המשרד מספק יעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בעבירות מס מול מס הכנסה, מע”מ, היחידות הכלכליות של משטרת ישראל, הרשות לניירות ערך, הרשות לאיסור הלבנת הון והפרקליטויות הכלכליות השונות, לפני החקירות הכלכליות ובמהלכן, בשלב המעצר ולאחר הגשת כתב האישום.

עו”ד זרקו זמיר מסבירה לגלובס כיצד לנהוג במהלך חקירה של רשות המיסים

חקירות מס הן חקירות פליליות המתבצעות כנגד אדם, עסק או חברה, על רקע חשד לביצוע עבירות מול רשויות המס כגון אי תשלום מע”מ, אי הגשת דוחות, העלמות מס, דוחות כוזבים, תלושי שכר פיקטיביים הוצאה או ניכוי של חשבוניות פיקטיביות וכדומה.

עבירת מס יכולה להתרחש בהיקף מצומצם וללא מעורבות גורמים נוספים מלבד העבריין עצמו, כמו בעל עסק שלא הפיק חשבוניות מס, ועד לעבירות מס רחבות היקף, המערבות נושאי משרה רבים וחברות קש בארץ ובעולם,. לעתים גם נחקרים כעדים להעלמות מס של אחרים, זקוקים ליעוץ וייצוג מקצועי על ידי מומחים בתחום.

מתי נפתחת חקירת מס בגין חשד לביצוע עבירה?

לפני פתיחת חקירה מס גלויה על ידי יחידות חקירה של רשויות המס, מתקיימת בדרך כלל חקירה סמויה כנגד החשודים בביצוע העבירה, בעקבות מידע מסוים שהגיע לרשויות כתוצאה מהלשנה או כתוצאה מניהול חקירה אחרת. חקירה סמויה המבוצעת לפני חקירה מס גלויה, כוללת לעתים האזנות סתר, מעקבים, תשאול ספקים או לקוחות ואף הוצאת צווים לחשבונות בנק – כדי לאסוף את הראיות הדרושות נגד האדם החשוד בביצוע העבירות, מבלי שנודע לו כי מתבצעת נגדו חקירה.

לאחר שלב איסוף הראיות הדרושות במסגרת חקירה סמויה, החקירה הופכת לגלויה בן רגע: החוקרים מגיעים בו-זמנית אל כל המעורבים החשודים בביצוע העבירה והמקורבים אליהם ללא הודעה מוקדמת, וזאת כדי למנוע אפשרות לתיאום גרסאות ושיבוש הליכי החקירה. ברגעים אלה, כאשר אדם עומד לבדו מול החוקרים המנוסים ונדרש להפריך את החשדות המועלים נגדו ולהוכיח את טענותיו – אין תחליף לייצוג מקצועי של עורכי דין הבקיאים בנושא חקירות מס.

באילו מקרים צריך להיעזר בשירותי עורך דין?

בשנים האחרונות, בתי המשפט בישראל נוטים להחמיר עם נאשמים בביצוע עבירות מס כגון העלמת מס, מניות חשבוניות פיקטיביות ועוד. מסיבה זו, מומלץ לחשודים ולנאשמים בעבירות מס להיעזר בייצוג משפטי, אך גם מי שחשודים או נאשמים בעבירות טכניות של אי הגשת דו”חות מס הכנסה, אי הגשת דו”חות מע”מ, אי הגשת דוחות מס הכנסה במועד, אי העברת ניכויים וכדומה, עשויים לשפר משמעותית את מצבם אם ייעזרו ביעוץ משפטי.

מדריך חובה להתמודדות עם מקרי חיפוש, חקירה ופסילת ספרים – להורדה לחצ/י כאן

מה לעשות במקרה של חקירת מס, חיפוש או מעצר?

להתייעץ עם מומחים. משרד עורכי דין זרקו זמיר מומחה בפתרון סוגיות מורכבות מעולם המסים ופועל בתחום מזה 12 שנים. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג בתיקי מס על היבטיהם הפליליים והאזרחיים, וכן מיומנויות ייחודיות בטיפול בעבירות כלכליות (צווארון לבן, הלבנת הון ועוד) ובליווי הליכי גילוי מרצון, קנס מנהלי וכופר. המשרד משלב ניסיון וידע מקצועיים בטיפול בסוגיות מורכבות, תוך מזעור סיכונים וזירוז תהליכים, יחד עם שירות אישי ומסור הקשוב ללקוח, והמספק לו מעטפת ביטחון והכוונה החל משלבי חשד, מעצר וחקירה ועד לסיום כלל ההליכים. ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ’ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג’רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

dooble logo
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה במיילפגישת ייעוץ