לאנשים רבים, חלקם הניכר שכירים, מצפה מפעם לפעם הפתעה בתיבת הדואר מרשות המסים. מדובר במכתב רשמי הכולל את טופס 5329 – 'דיווח על פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה'.

עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" למה השכירים על הכוונת של רשות המיסים

המכתבים הכוללים את טופס 5329  אינם נשלחים במקרה. המסמכים מיועדים לאנשים שלרשות המסים יש כבר מידע בעניינם – כמו מספר דירות, נסיעות תכופות לחו"ל, רכישת רכבי יוקרה ועוד. כך למשל, אחד ממקבלי המכתבים בעבר היה אדם שבבעלותו ארבע דירות. הוא השכיר שלוש מהן מבלי לדווח על דמי השכירות, אשר חרגו מהתקרה הפטורה ממס. כך, במשך שמונה שנים הוא העלים הכנסות של כ-800 אלף שקל. ככל הנראה, המידע על כך הגיע לרשות המסים – בין אם באמצעות הפעלת מודיעין, בין אם בהצלבת נתונים עם רישומי הטאבו ומשרד הפנים, ובין אם בעקבות הלשנה.

אם הנכם בעלי דירות, בעלי חשבונות בחו"ל, או בעלי רכוש משמעותי אחר, ולא דיווחתם ושילמתם את חבות המס הנדרשת, ולא קיבלתם עד היום את המכתב, מוקדם מדי לנשום לרווחה. מדובר במבצעי שליחת מכתבים המתרחשים כל כמה חודשים, ועל הכוונת של רשות המסים נמצאים רבים, ביניהם: כל מי שמשכיר דירה אחת או יותר, וחורג מתקרת הפטור בדמי השכירות מבלי לדווח – מבצע עבירת מס פלילית לכל דבר; מי שיש לגביו מידע אודות חשבונות שהוא מנהל בחו"ל ואינו מדווח ו/או משלם על רווחי ההון; וכן מי המידע לגביו דורש בירור אודות מעורבות במגוון נרחב של עבירות מס נוספות. זה גם לא משנה אם אתם שכירים או עצמאים או אם היקף ההכנסות לא גדול: אם ההכנסות אינן מדווחות – אתם חשופים מבחינה פלילית.

מה עושה מי שקיבל בדואר את טופס 5329?

מי שכבר קיבל את המכתב – ככל הנראה עלה על הרדאר של רשות המסים, אשר שולחת את טופס 5329 כאמצעי לבדיקה ראשונית של אנשים שיש לגביהם מידע הדורש בירור נוסף. באמצעות הדו"ח, מבקשת הרשות לקבל נתונים נוספים בטרם תחליט אם לפתוח בחקירה פלילית כנגד אותם אנשים, בגין חשד לאי דיווח על הכנסות.

אם קיבלתם מכתב כזה, בטרם שליחת הטופס חזרה לרשות המסים, מומלץ מאוד שתפנו לעו"ד מומחה למסים, שיוכל לספק לכם ייעוץ וליווי בתהליך מול הרשות. יעוץ כזה יכול לחלץ אתכם מחקירה פלילית, הגשת כתב אישום ואף עונש מאסר, באמצעות הסדרת הדיווחים ותשלום המס בהליך אזרחי ובקשה לתשלום כופר, שהוא מעין קנס המשולם בנוסף למס הנדרש, ככל שתחל חקירה פלילית.

גם מי שטרם קיבל את המכתב אך לא דיווח על הכנסות, ראוי לו שיפעל במהירות לדווח ולשלם את המס הנדרש, עוד לפני שרשות המסים תקבל לגביו מידע ותפנה אליו. מומלץ לעשות זאת גם במקרה של סכומים בהיקפים קטנים – אחרי הכל, חבל להסתבך בגלל כסף קטן.

כך, לדוגמא, פנתה למשרדנו פנסיונרית המשכירה דירה ב-7,600 שקל לחודש מזה שנתיים וחצי, ולא דיווחה על הכנסות חורגות מתקרת הפטור. אנו דיווחנו עבורה לפקיד שומה אזרחי על הכנסות אלה, והיא שילמה את המס אשר נדרש ממנה. לאור פנייה יזומה של הלקוחה לדיווח ותשלום המס, הסכום הנמוך והעובדה שהלקוחה חצתה את גיל 70, רשות המסים פסחה על חקירה פלילית בעניינה.

כל האפשרויות להמרת ההליך הפלילי

מי שקיבלו את הטופס, יכולים לנסות ולדווח על עבירות המס באופן יזום לרשות, ולנסות ולהסדיר את הדברים במינימום נזק.

לכאורה, הליך גילוי מרצון יכול היה להוות פתרון מצוין. ההליך, שחזר בסוף שנת 2017 אך הסתיים בסוף שנת 2019, אפשר לגלות את העבירות  לרשות המסים, ובאם הבקשה התקבלה – לזכות בחסינות פלילית לאחר תשלום החוב. אך חשוב לזכור שרשות המסים אינה מקבלת בקשות לגילוי מרצון במקרים בהם החלה כבר בדיקה בעניינו של הנישום, ומאחר ופעמים רבות זה היה המקרה,  יתכן וגם כך הליך זה לא היה רלוונטי לכם.

אפשרויות נוספות העומדות בפניכם להפחתת נזקים הן פניה לפקיד שומה אזרחי, בליווי מומחה, על מנת לסגור את הדברים בהליך אזרחי, הכולל סגירת החוב ותשלום קנסות בלבד. חשוב לדעת כי אם מדובר בעבירות מס בעלות היקפים משמעותיים, יתכן ולא ניתן יהיה להימנע מן המישור הפלילי, גם במקרה של הסדרת הדיווחים ותשלום המס. במקרה כזה, עשויה לעמוד בפניכם האפשרות להמרת ההליך הפלילי בכופר מס.

על מנת להגיש בקשה לכופר, צריכה להיפתח חקירה גלויה נגד האדם שהעלים הכנסות. במקרה כזה, מי שמבקש להסיר כל סכנה של העמדה לדין פלילי (וטרם החלה חקירה פלילית גלויה נגדו), יכול לפנות באופן יזום ואנונימי באמצעות מייצג מומחה לפקיד שומה חקירות, לנסות לקבל ממנו הבטחה להמלצה על כופר, ולבקש זימון לחקירה. כך ניתן לוודא שלא ייפתח הליך פלילי יזום של רשות המסים, שבהכרח יהיה פחות סימפטי ועשוי לכלול הגשת כתב אישום, מעצר ואף עונש מאסר. בקשות לכופר מתאפשרות גם לאחר הגשת כתב אישום, אך אז מדובר בהליך מורכב יותר, הכולל מעורבות של הפרקליטות ושל היועץ המשפטי לממשלה, והדורש עיכוב הליכים, ולכן ההיצמדות שלכם למומחה בכלל ההליכים שצוינו היא קריטית.

לקריאה נוספת על הליך הכופר, לחצו כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה למסים, עם התמחות ייחודית וניסיון עשיר ומוצלח בהתנהלויות מגוונות מול רשויות המס, ובכלל זה בכל הקשור לטופס 5329.  מוזמנים ליצור עמנו קשר להתייעצות. 

תודה !!   תודה !!   תודה !! אין מלים בפי להביע את הערכתי אלייך, ואת כל אשר עשית ופעלת למעני. זה לא מובן מאליו. נפגשנו לראשונה לפני כ-5 שנים כשהייתי מבוהל ומפוחד. לא ידעתי לקראת מה אני הולך. כבר בפגישה הראשונה, חשתי הקלה. הרגשתי כי יש לי על מי לסמוך, וכמובן שלא התאכזבתי. עשית מעל ומעבר והרגשתי שכל פעולותייך היו אך ורק למעני, ולצורך השגת הטוב ביותר שניתן להשיג עבורי. היום הגענו סוף סוף לסיום הפרשה, ולא נותר לי אלא להודות לך על 5 שנים של פעילות למעני.  
אלי
ברצוני לשבח אותך על מקצועיותך חסרת הפשרות, על הידע הנרחב שלך ואופן השימוש הכה מושכל בו, לאורך התהליך וכמובן במשפט עצמו. על המחקר המעמיק שביצעת, העבודה היסודית והקפדנית שעשית, נכונותך להשקעה בתיק והשאיפה שלך למצוינות בכל מהלך שאת מבצעת. היה זה תהליך מורכב וארוך ואת היא זו שראויה לכל שבח על סיומו המוצלח! הצגת את הנתונים באופן בהיר ונלחמת על התיק מתוך אמונה מלאה בי. תחושתי הייתה כאילו את נלחמת על עצמך או מי מקרוביך, נוכח רמת המסירות, האכפתיות והאיתנות שהפגנת! נועם הליכותיך, אנושיותך, אישיותך הנעימה והאינטיליגנציה הרגשית יוצאות הדופן שלך הן רק חלק מהתכונות אשר הופכות אותך לאדם המיוחד שהינך ומוסיפות להיותך אשת המקצוע בין הטובות שפגשתי בחיי.
אלכסנדר קפשייב
מקצועיות, התמדה, נחישות, רגישות, וצניעות הם מהיסודות החשובים ביותר באישיותו של עורך-דין ואותם מצאתי אצלך מהפגישה הראשונה במשרדך דיברת איתי בצורה פתוחה, אמיתית, מציאותית ,ברורה, ובהירה ללא ניסיון לעגל פינות, להבטיח הבטחות, ולהשלות לגבי התוצאות. אין ספק שאת שייכת לקבוצת עורכי-הדין המראים את הצד היפה והאנושי של המקצוע. באופן אישי רכשתי בהכרות איתך אמון, בטחון, ואמונה, ובעיקר חברות.
רנד יוסי
מדובר באישה מלאך שבמקרה היא גם עו"ד שטיפלה בתיק באופן יסודי והחלטי עמדה על רגליה האחוריות מול השופט ומול מע״מ. הקדישה שעות, לא וויתרה, פנתה שוב ושוב לרשויות, ובסיום המרוץ מע״מ הגישו בקשה לשופט למחיקת כתב האישום וביטול הדיון. אני מאושר ושמח שבזכות המלאך הזה שוכנעתי שיש לא רק חוק אלא גם צדק. עו"ד קרן זרקו זמיר הפיחה בי שוב את האמונה שמי שמחפש ומשקיע מאמצים גם ימצא אותו. קרן זרקו זמיר. בזכותך אני הולך בראש מורם.
סרג'
בתקופה הקשה ביותר בה נמצאתי בחיי זכיתי ליחס, שירות ומקצועיות מהשורה הראשונה, החל משיחת הטלפון הראשונה אתך בה הרגעת אותי ועודדת אותי והבטחת שתעשי ככל שביכולתך להוציא אותי מהסיטואציה הקשה אליה נקלעתי, למרות מורכבות המקרה, הבטחת וקיימת!!! דרך הפגישות, הדיונים בביהמ"ש, שיחות הטלפון והמעקב הצמוד אחרי התפתחות הדברים ולא פחות חשוב, הדאגה והמעורבות האישית במה שקורה איתי מעבר לעניין המשפטי בו טיפלת. והנה, אחרי תהליך ארוך ומפרך, התקבלה התוצאה המיוחלת וכתב האישום בוטל! אין מילים בפי להודות על כל אשר עשית עבורי.  
רונית אברג'יל
ברצוני להביע את הערכתי ותודתי הרבה על טיפולך המסור בענייני.על ההקשבה, האמפתיה, ההבנה והרצון לעזור, שבזכותם-נסגר כתב האישום כנגדי במהירות וביעילות. נדיר בימינו למצוא "אנשים טובים באמצע הדרך" שמוכנים לעזור במסירות כה רבה. יישר כוח בהמשך.
קוגמן שיפרה
קרן עורכת דין לעילא ולעילא מכל ההיבטים. היא מפגינה מקצועיות ושליטה בתחום העיסוק שלה, היא יסודית מאוד וניכרת ירידה לפרטים - תכונה קריטית לעורכת דין בתחומה, והיא קשובה מאוד לצרכי הלקוח. פשוט מומלצת
דניאל ברק
ברצוני להביע את תודתי והערכתי מעומק הלב על מסירות, הקפדה ומקצועיות מרובה...וכמעט שכחתי, אנושיות. אנשים הנקלעים למצבי חווים מצוקה וסערת רגשות, שגורמת להם לגייס פרטים להבנתם, שאין להם דבר וחצי דבר עם השפה המשפטית. את ידעת לתעל את כל אלה לאפיקים המשפטיים, תוך שילוב בין האמפתיה למצבי ובין דרישת החוק "והעולם המשפטי הטהור". כך ייצגת אותי באופן הראוי ביותר ושיקפת את עמדתי נאמנה. ניהול הדיונים התאפיין בחכמה מרובה ושליטה מלאה "בפרטים הקטנים". כן אהבתי את העצות שהענקת והברקת גם לאחר הדיונים, תוך שקידה על האסטרטגיה הטובה ביותר בנסיבות שנוצרו. ואנושיות, כבר אמרתי . במצבים מעין אלה אין דבר החשוב ללקוח מאמפתיה, מקשב לרחשי ליבו ואפילו צריך לומר, מחמלה. כל אלה לא נעדרו מדרך טיפולך בתיק, ועל כך תבורכי.
יחזקאל חיים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
ברצוני להביע את תודתי והערכתי על טיפולך המסור והמקצועי בתיק הדן בנושא מיסוי. הייצוג המשפטי לו זכיתי הינו מקצועי ביותר ומהמעלה הראשונה. לא חסכת שום מאמץ עד אשר הוכרע הדין לטובתי וסגירת התיק. האנושיות האמפתיה והייעוץ המקצועי הביאו אותי לזיכוי מלא תוך זמן קצר יחסית ובתיק מורכב ביותר. על אילו ברצוני להביע את תודתי המלאה והכנה.
לוי טל סימה
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
הריני מוצא לעצמי זכות וחובה לשבח את עבודתך הנאמנה, המקצועית, והמסורה ולהביע רגשי הערכתי ותודתי לעבודתך המבוצעת במסירות תוך השקעה מיוחדת ומתן יחס אישי ואנושי. יחסי האנוש המעולים שלך ממש ראויים לכל שבח וכך גם השירות. את מוכשרת ביותר, אכפתית, אנושית בצורה בלתי רגילה, ונעימת פנים וסבר. כאזרח, ואדם אשר נזקק לעזרה גדולה בתחום המשפטי ואשר קיבל את כל השירות והיחס הטוב רציתי להביע את תודתי. הינך כוכב עולה בשמי כל המערכת המשפטית במדינה, ולהערכתי מצפה לך עתיד מבטיח ביותר לאור כל הכישורים הנדירים שלך.
מנצהורי אסף
אני רוצה להודות לך מעומק ליבי, על הייצוג והייעוץ המקצועי המסור והמוקפד שהענקת לי לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת. על הטיפול והלווי האישי המסור תוך הקשבה, הבנה, אכפתיות, והסבלנות הרבה ויוצאת הדופן למצוקות הלא קלות, בלשון המעטה, אותם חוויתי בתקופה ארוכה ומטלטלת זו. על היותך אדם נפלא, חם, אמפטי ומסור מעבר למקצועיות הרבה, השליטה והמומחיות בפרטים הקטנים ורזי הנהלים והפרוצדורות המשפטיות הראויים לכל שבח בפני עצמם.ועל כל אלו תבורכי, כי זה המעט שבמעט שאני יכול לגמול לך על ההשקעה העצומה והרצון הכן והאמיתי לעזור לי בכל דרך אפשרית.  
משה אינטרטור
תודה על הטיפול המסור, המקצועי והאמין שהענקת לי בנושא המיסוי מול רשויות המס.ביום שהגעתי למשרדך הייתי שפוף, מבויש ושבור ולא ידעתי מה לעשות. כל עולמי חרב עלי והייתי במצב די נואש.לאחר שיחה ראשונית איתך תוך שאת משדרת רוגע קסום מחד, ומקצועיות מאידך, קיבלתי עידוד ומצב רוחי השתפר פלאים. המסירות, המקצועיות, ההבנה והטיפול שלך בנושא, הרשימו אותי עד אין קץ. ה"ניצחון" בתיק אינו האושר הגדול בנושא אלא לגלות שישנם אנשים שהם מלאכים!!!!!!! על כך אני מודה לך מקרב ליבי!!!!!!!!אני יודע, ולכן אמשיך להמליץ עלייך לכל אדם אשר אני מכיר, שכל אדם שיגיע למשרדך לקבלת סיוע משפטי יזכה ליחס חם, ומעבר לכך לטיפול מקצועי אמין ומסור.
ראובן ראובן
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
קרן פועלת במרץ, נחישות ובאופן מקצועי. הבינה את הבעיות המורכבות. לא ויתרה ,הייתה ערה לצורך להתמודד גם בכפפות משי ומקל בהתאם למצב.  תודתנו וממליצים  בשמחה.    
דיינה וזאב
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
הייתי במצב נואש עקב תביעה על אי הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה. למזלי הרב קבלתי המלצות על עו"ד קרן זרקו זמיר. כבר בשיחה בטלפון  קרן הרגיעה אותי כמו פסיכולוג ולא כמו עו"ד. עלי לציין את המקצועיות והמומחיות והידע הרב שיש לקרן בנושאי המיסוי. קרן לא חסכה מזמנה ופנתה כמה פעמים לתובעת ובקשה ממנה לא לדרוש עבורי מאסר בפועל ולא עבודות שרות,ורק להסתפק בקנס מזערי ואולי במאסר על תנאי. בעבירות מסוג זה הדרישה היא מאסר בפועל וקנס כספי גבוה. רק בזכות העקשנות של קרן להמשיך וללחוץ על התובעת ,ובזכות המקצועיות הרבה הביאה קרן כמה פסקי דין קודמים והצליחה להוציא אותי במינימום ענישה. בנוסף לכל זה קרן היא אדם נעים הליכות ומקצועית מאוד בתחומה. המלצה זו היא המעט שיכולתי לגמול לקרן על טיפולה המסור והמקצועי.
עברון יצחק
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא
הגעתי אל עו״ד זרקו זמיר על סמך התרשמות מכתבות באתר האינטרנט שלה בלבד. היינו במצב אישי קשה מכל מיני סיבות  והתיק במס הכנסה נבע מחוסר ידיעה ומתום לב מוחלט. נתקלנו ביחס מזעזע מאנשי מס הכנסה שהתנהגו כלפינו כאילו היינו עבריינים. כאשר נפגשנו עם עו״ד זרקו זמיר כבר היינו במצב מאוד לא נעים ובתחושת חוסר אמון מוחלט בהתנהלות העניינים במדינה שלנו. עו״ד זרקו זמיר לא רק שמכירה את החוק והנהלים לפרטי פרטיהם, אלא שהיא גם מכירה את הסיטואציות הללו מצוין, והתברר לנו לצערי שאנחנו ממש לא היחידים שזכינו ליחס הזה. עו״ד זרקו זמיר מצאה דרך משפטית שממש הוציאה את הנשק הקטלני מידיו של אותו איש רשות המסים וממש חילצה אותנו מהסיטואציה הבלתי אפשרית אליה נקלענו. עו״ד זרקו זמיר מכירה את הנושאים הקשורים להתנהלות מול רשות המסים  - גם מבחינה מקצועית וחוקית וגם באופו האישי - כי היא מכירה רבים מהאנשים שמולנו ואת האופי שלהם, הסגנון והמניעים להתנהלותם. אבל העיקר הוא שכאשר היינו בטפולה של קרן -  הרגשנו שאנחנו בידיים מקצועיות מעולות ושעו״ד זרקו זמיר לא תנטוש אותנו ולא תוותר עד שהדברים יגיעו אל סיומם בצורה המיטבית מבחינתנו.
גדעון