fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

הניסיון מלמד כי בתקופה של משבר כלכלי, בעיקר כזה המאופיין במצוקת אשראי במשק, בעלי עסקים רבים מבצעים עבירות מס, הגם שחלק גדול מהן מורכב מעבירות טכניות. נוכח היעדר המזומנים, בוחרים רבים בדרך הקלה לכאורה של אי הגשת דו"חות בזמן ואי תשלום מסים, אך אינם מודעים לחומרת הענישה בתחום.

מהן עבירות מס טכניות ומה העונש עליהן? עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה בתוכנית סוגרים חשבון

המשבר האחרון שחווה המשק הישראלי בתחום האשראי נחשב לחריף במיוחד, עקב סירוב הבנקים להגדיל אשראי ללקוחות והיעדר אשראי זמין אחר. אלא שגם לאחר שהסתיים, מחנק אשראי במשק בדרך כלל צפוי להביא לעלייה במספר כתבי האישום שיוגשו נגד נישומים בגין עבירות שביצעו בתחום המיסוי הפלילי.

עד שבע שנות מאסר לעבירת מס מהותית

עבירות המס מתחלקות לשני סוגים: עבירות מהותיות (מטריאליות) ועבירות טכניות. העבירות המהותיות הן עבירות שיש בהן רכיב של כוונה להתחמק ולהשתמט מתשלום מס. על פי החוק, הענישה בגין כל עבירה מהותית הינה עד חמש שנות מאסר בפועל, ובנסיבות מחמירות – עד שבע שנות מאסר בפועל. כיום אף ישנה נטייה הולכת וגוברת של החמרה ברף הענישה אשר מגיע למספר שנות מאסר בפועל לנישום אשר ביצע עבירת מס מהותית.

ביצוע עבירה פלילית גם ללא כוונה פלילית

לעומת זאת, העבירות הטכניות הן אלו המכונות בשפה משפטית "עבירות אחריות קפידה", כלומר – עבירות שאינן מצריכות רכיב של כוונה פלילית להתחמק ממס, ודי בכך שבוצעו כדי להטיל אחריות פלילית על הנישום. עבירות כאלו הן למשל אי הגשת דו"ח מע"מ במועד, אי הגשת דו"ח אישי ו/או דו"ח חברה במועד ואי העברת ניכויים במועד. על פי החוק, הענישה בגין כל עבירה טכנית הינה עד שנת מאסר בפועל.

חוסר מודעות להשלכות של עבירות המס הטכניות

משברים כלכליים מובילים בדרך כלל לגידול ניכר במספר כתבי אישום בתחום העבירות הטכניות. זאת, מאחר שלרוב מדובר בבעלי עסקים או בעלי חברות הנאבקים על קיומם ונקלעים לקשיי נזילות מפאת איחור בתשלום של לקוחות או מתוך מצוקת אשראי – וצריכים להחליט אם לשלם לעובדים, לספקים, לבנקים, או לשלם את דוחות המע"מ או הניכויים למס הכנסה. לרוב, בעל העסק אינו מודע להשלכות מרחיקות הלכת האפשריות על פי החוק, ועל כן בוחר באפשרות הפשוטה ביותר, לכאורה, של הימנעות מהגשת הדו"חות למס הכנסה במועד, תשלום המע"מ במועד או העברת הניכויים במועד, ונמצא בסיכון לשאת באחריות פלילית בעקבות עבירות מס שניתן היה להימנע מהן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, המעניק יעוץ משפטי וייצוג בעבירות מס הכנסה ועבירות מע"מ, הכולל ייעוץ וייצוג בשלבים הראשונים של חקירות ומעצרים, וכן ייצוג בניהול תיקים ובערעורים בבית המשפט בהליכי קנס מינהלי, כופר וגילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר