fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

בעקבות המלחמה שהכריזה רשות המסים על ההון השחור בישראל, כל אזרח שמעלים מסים כבר צריך לדעת – גם אם הרשות עוד לא הצליחה להגיע אליו, יש סיכוי גדול מאוד שזה יקרה בקרוב.

זרקו זמיר משוחחת עם מנחם הורוביץ על מגמה חדשה למיסוי והחמרה עם ישראלים המחזיקים חשבונות ונכסים מחוץ לישראל

הכנסות של 10 מיליארד שקלים מעל התחזיות – זהו הנתון המרשים של גביית המסים בישראל מתחילת שנת 2015, שנובע מפעילותה האינטנסיבית של רשות המסים בתקופה האחרונה. מאז שנת 2014 הרשות הכריזה מלחמת חורמה של ממש על העלמות מסים בישראל, ופצחה במספר מהלכים שנועדו לגבות כספים מבעלי הון ונכסים שלא דיווחו על הכנסותיהם למדינה:

  • איתור בעלי חשבונות בנק בלתי מדווחים בחו"ל, ומתן האפשרות לגילוי מרצון אנונימי עבור בעלי החשבונות, לפני שהבנקים עצמם ידווחו על כך לרשות המסים בישראל.
  • מכתבי דרישות להצהרה על הכנסות נוספות, אשר נשלחו ל- 100 אלף עובדים שכירים שאין להם תיק במס הכנסה, ובהם נתבקשו לדווח על מקורות הכנסה נוספים שלהם לרשות המסים – כמו הכנסות מהשכרת דירות. בין הנמענים שבחרו להתעלם מהדרישה והתזכורת שנשלחו אליהם ונתפסו, היו למשל זוג אמיד שהשכיר חמש דירות יוקרה, ראש ישיבה ומהנדס אלקטרוניקה – כולם עברייני מס הצפויים לקבל עונשים כבדים יותר, כיוון שלא שיתפו פעולה עם רשות המסים.
  • הצלבת נתונים עם גורמים נוספים, כמו בדיקת רישומי הטאבו במטרה לגלות בעלי דירות שלא דיווחו על כך, והידוק הקשרים עם בנקים בחו"ל במטרה לקבל מהם מידע על בעלי חשבונות בנק בלתי מדווחים.

בנוסף לכל המהלכים הללו, ישנם צעדים נוספים שנמצאים כעת בשלבי חקיקה, כמו למשל חוק ההסדרים החדש, שיאסור על תשלום במזומן בעת ביצוע עסקאות בסכומים גבוהים, או הגדרת עבירות מס חמורות כעבירות הלבנת הון באופן רשמי. בסופו של דבר, נראה שרשות המסים עושה הכל כדי לעצור את ההון השחור, ומשתמשת בשיטות רבות ומגוונות כדי להשיג את המטרה.

רשות המסים נוקטת בכל צעד אפשרי למיגור ההון השחור

2015 היתה השנה שבה אזרחי ישראל התחילו להבין כי ימי העלמת המס השקטים הגיעו לסיומם. אט-אט נעשה ברור כי גם אלה שרשות המסים עוד לא הגיעה אליהם, יכולים לצפות לכך שהדבר יקרה במוקדם או במאוחר. שמותיהם של אלפי בעלי חשבונות בנק בשוויץ כבר הודלפו לישראל, וקיים מידע על כוונה דומה של מדינות נוספות.
כדי להבטיח את שיתוף הפעולה מצד מעלימי המסים, הרשות באה לקראתם וסיפקה להם את האפשרות להסדיר את מצבם באופן חוקי אחת ולתמיד, ובאופן זה להימנע מנקיטת הליכים פליליים נגדם. הזדמנות כזו, למשל, ניתנה על ידי מתן אפשרות לביצוע הליך אנונימי של גילוי מרצון, בו מעלימי הכנסות יכולים לדווח מיוזמתם ובעילום שם לרשות המסים, ורק לאחר בירור מצבם – להחליט כיצד לפעול בהמשך.
לצד העובדה שרשות המסים נחושה בדעתה למגר את תופעת ההון השחור בישראל, ועושה מאמצים רבים בכיוון זה – כיום, נראה שהניסיון להעלים מסים ולא לדווח על קיומם של נכסים והכנסות, נדון לכישלון אשר יביא להשלכות כבדות משקל על העבריין, ביניהן גם עונש מאסר בפועל.

איך מומלץ לפעול מעתה ואילך?

אם יש לך הכנסה נוספת כלשהי או חשבון בנק בחו"ל שבחרת שלא לדווח עליהם עד כה – מומלץ לדווח מיוזמתך לרשות המסים בהקדם האפשרי, ולשתף פעולה על מנת למזער ככל הניתן את הסיכוי לעמוד בפני הליך פלילי. לפני כל צעד בנושא, יש להתייעץ עם עורך דין מומחה למסים, אשר יבדוק את האפשרויות העומדות לרשותך וימליץ על דרך הפעולה המתאימה.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד בוטיק מומחה לתחום המסים, המייצג ומייעץ לחשודים ונאשמים בענייני מס הכנסה, הלבנת הון, מע"מ, צווארון לבן ועוד, ומלווה בתהליכים השונים ובהתנהלות מול רשות המסים בישראל.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר