fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

בשנת 2010 הוגשו כתבי אישום נגש הזמר משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדני, בחשד לעבירות מס בהיקף של יותר ממיליון שקלים. לאחר שהודה והורשע במעשים במסגרת הסדר טיעון, נותר להמתין לגזר דינו של בית המשפט – קנס, עבודות שירות או מאסר בפועל?

ראיון ברדיו עפולה והעמקים זרקו זמיר משוחחת על הענישה הצפויה למשה פרץ ועוד, 1/2/17

כמעט שלוש שנים לאחר שהוגשו כתבי אישום נגד הזמר משה פרץ ואמרגנו, אמנון זינדני, בגין עבירות מס, בחודש מרץ 2016 חתם פרץ על הסדר טיעון מול רשות המסים, ובו הודה בהעלמת הכנסות בגובה של כמיליון שקלים, וכן מע"מ בהיקף של 140 אלף שקלים.

לאחר חקירה שביצע משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים, בסיוע פקיד השומה של רשות המסים, במאי 2013 הוגשו כתבי האישום נגד משה פרץ ואמרגנו זינדני.

חשד לעבירות מס בהיקף של יותר ממיליון שקלים

בכתבי האישום, הואשמו משה פרץ והאמרגן כי הגישו דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ וניהלו ספרים כוזבים, וכן כי במשך שנתיים לא דיווחו על הכנסות מהופעות – ובמעשים אלה הסתירו הון של כמיליון שקלים מעיני הרשויות. פרץ, שב-2010 כבר נעצר לחקירה בחשדות אלה, העדיף עד עתה שלא להודות, בעוד שזינדני חתם כבר לפני שנה וחצי על עסקת טיעון עם הפרקליטות. העסקה כוללת עבודות שירות ותשלום קנס מצד זינדני.

לבסוף, הסכים פרץ להגיע להסדר עם רשות המסים ולהודות בחשדות המיוחסים לו, הנוגעים לשנים 2009-2007. בעקבות ההסדר, הוא הורשע בהעלמת הכנסות ועלול לעמוד בפני עונש של מאסר בפועל.

טענות הרשויות: פרץ העלים הכנסות והגיש חשבוניות כוזבות

הסעיפים בכתב האישום נגד פרץ ואמרגנו זינדני היו רבים, וכללו דיווח חלקי בלבד על הכנסות מהופעותיו של פרץ וליקויים בהוצאת החשבוניות – כאשר על פי החשד, לעתים הם לא הוציאו חשבונית כלל, ובמקרים אחרים הופיע בחשבונית סכום קטן יותר מזה שקיבלו השניים עבור ההופעה.

זינדני לבדו הואשם כי העלים הכנסות נוספות ואף העביר לרשויות חשבוניות פיקטיביות.

הכוונה שמאחורי המעשה משפיעה על חומרת העונש

חומרת העונש על מי שנמצא אשם בעבירות מס נקבעת על פי סוג העבירה – טכנית או מהותית. מי שאיחר בתום לב בהגשת דו"חות מס, למשל, נחשב כמי שעבר עבירה טכנית, ללא כוונה פלילית; אך אם הצליחו הרשויות להוכיח שכוונת הנאשם היתה להעלים מס ביודעין, או לעזור לאדם אחר לעשות זאת, מדובר בעבירה מהותית.

פרץ הורשע בעבירות מהותיות – כלומר, נקבע שהוא פעל ביודעין כדי לא לשלם מסים כקבוע בחוק – ולכן הוא עלול להיענש באופן חמור יותר, שעשוי לכלול מאסר בפועל.

פעולות האמרגן עשויות לסייע לפרץ

ואולם, אף שפרץ הודה בעבירות מס חמורות בסכומים גבוהים, שבמקרים אחרים מובילות בדרך כלל את הנאשמים למאסר בבית הכלא, סביר להניח כי גורלו יהיה שונה, לאור העובדו שזינדני הסיר את המחדלים ושילם את המסים הנדרשים.

זינדני לא רק הודה כי העלים מס בגובה 1.5 מיליון שקלים, אלא גם שילם אותו לרשות המסים – בנוסף לתשלום קנס וריצוי חצי שנה של עבודות שירות. לאור עובדה זו, סביר להניח כי בית המשפט לא יחמיר על משה פרץ, והוא ייצא בעונש קל יחסית.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בתחום המסים, ופועל בייצוג וייעוץ משפטי במקרי עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ, הלבנת הון וצווארון לבן.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר