נדל"ן ומיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין

משרדנו מתמחה בייעוץ, ליווי ותכנון עסקאות נדל"ן ומיסוי מקרקעין, בדגש על מס שבח ומס רכישה, במגוון רחב של עסקאות מקרקעין. ניסיוננו בתחום, בשילוב עם היותה של מנהלת מחלקת נדל"ן ומיסוי אזרחי, רואת חשבון בנוסף להיותה עורכת דין, מאפשר לנו להביא לתכנון העסקה בפן המיסויי עם התוצאות המיטביות ביותר ללקוח.

למשרדנו ניסיון עשיר בהתנהלות מול רשויות המס ובתוך כך, יש לנו את הכלים לקבלת אישורים מקדמיים מרשויות המס (Pre Ruling), טיפול בשומות מס שבח ובייצוג מול רשות המיסים, בוועדות ערר ובבתי המשפט. עם זאת, מניסיוננו בהרבה מקרים ניתן להימנע מלהגיע לבתי המשפט ומטרתנו היא לנסות להביא לפתרון הטוב ביותר האפשרי של המחלוקת אל מול רשות מיסוי מקרקעין, בשלבים מוקדמים ולא להגיע לערכאות משפטיות. לאור זאת, אנו גם רואים חשיבות רבה בתכנון המס של עסקת הנדל"ן לפני ההתקשרות בעסקה בפועל.

מעבר לתכנון המיסויי של העסקה, מחלקת הנדל"ן שלנו תוכל לטפל בעסקת הנדל"ן בכללותה, אגב תכנון ובניית מערך ההסכמים של העסקה, לרבות הסכם הרכישה, המכירה, הקומבינציה וכו', וזאת באופן המיטבי, תוך מתן דגש להיבטי המיסוי של העסקה, מבחינת מיסי מקרקעין ואף שיקולי מס הכנסה ומע"מ.

עסקאות נדל"ן

משרדנו מציע ייעוץ וליווי של לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון נרחב של עסקאות מקרקעין מורכבות, כמו גם עסקאות מכר פשוטות של דירות ונכסים מניבים. היותנו משרד המתמחה במיסוי, על היבטיו האזרחיים והפליליים, מאפשר לנו לספק לכם ערך מוסף בכל שלב משלבי עסקת המקרקעין, הן במבט משפטי והן במבט חשבונאי, וזאת החל מתכנון העסקה ועד לסגירותיה הסופיות.

הסכם רכישה, הסכם מכירה ועסקאות קומבינציה

המשרד מטפל בעסקאות מכר ורכישה של דירות, הן מקבלן והן מיד שנייה, וכן בעסקאות של קניה ומכירת מגרשים בשלבי תכנון שונים. אנו נלווה אתכם בכל הקשור לעסקאות קומבינציה, אופציות במקרקעין, נכסים בהליכי כינוס, והסכמי שכירות של יחידים. למשרד ניסיון עשיר גם בטיפול בהסכמי שכירות של נכסים מסחריים וקניונים, וכן בהסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, עסקאות התחדשות עירונית (תמ”א 38/1 ותמ”א 38/2 , פינוי בינוי), מכירת דירות מגורים עם זכויות בנייה, קבוצות רכישה, יזמי נדל"ן, חברות נדל”ן מניב, חברות קבלניות, איגודי מקרקעין, ועסקאות במגזר החקלאי.

התמחות בליווי מייצגים

אנו מעניקים גם ליווי וייעוץ מיסויי למגוון עסקאות בתחום הנדל"ן למשרדי רואי חשבון, יועצי מס ובעיקר למשרדי עורכי דין המתמחים במקרקעין, בתכנון העסקאות, במתן חוות דעת, הערות מסויות להסכמים וכמובן בעריכה ו/או בדיקה של תחשיבי המס של אותם המייצגים.

קבלנים, יזמים ונאמנויות

למחלקת הנדל"ן והמקרקעין במשרד התמחות ייחודית בליווי אישי של קבלנים ויזמים במגוון נרחב של פרויקטים נדל"ניים ולאורך כל שלבי הפרויקט, החל משלב התכנון, דרך הסדרת המימון וההקמה, וכלה במכירת הדירות ורישום הבתים המשותפים. אנו מלווים גם עסקאות נדל"ן המבוצעות באמצעות נאמנויות תוך יישום שיקולי המיסוי הרלבנטיים.

התמחות במגזר החקלאי

עם השנים פיתחנו התמחות ייחודית במגזר החקלאי, בדגש על מכירה ורכישה של משקים במושבים ותכנון המיסוי הנלווה. אנו מכירים את מורכבותן של חלק מהעסקאות במגזר זה, החל ברישום ובמיסוי הייחודי, וכלה בהסדרת המימון ו/או לקיחת המשכנתא לרכישת משק חקלאי.

אתכם בכל שלב

אנו מחויבים להעניק למכלול לקוחותינו, מן המגזר העסקי, המוסדי והפרטי, ליווי אישי וצמוד בכל שלבי העסקה, החל מן השלבים המקדמיים של ניהול משא ומתן, דרך עריכת ההסכמים, עריכת הבדיקות, ליווי מול הבנקים לקבלת משכנתא, הגשת השומות לרשויות המס, ועד לרישום הזכויות בנכס להשלמת העסקה. במסגרת הבדיקות המתבצעות על ידינו נכללות בדיקת מצבת הזכויות בנכס (בלשכות רישום המקרקעין (טאבו), מנהל מקרקעי ישראל ובחברות משכנות), בדיקת שעבודים, משכנתאות, עיקולים, בדיקת קיומם של היתרי בניה, צווי הריסה, בחינת המצב התכנוני ועוד.

נכתב ע"י