fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

העלמת מס נחשבת לעבירה חמורה, שהעונש עליה במקרה של הרשעה כולל קנסות כבדים ועלול להגיע אפילו למאסר בפועל. למרות זאת, לאחרונה נחשפנו לכמה מקרי העלמות מס בסכומים גבוהים – שהסתיימו בעונשים קלים של מספר חודשי עבודות שירות בלבד. המשותף לכל המקרים הללו: פרסום וכסף.

האם עסקת הטיעון עם בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי מעידה על החמרה עם מפורסמים? סוגרים חשבון, 17/2/20

האם ייתכן שכאשר מדובר באדם מוכר ומפורסם, בית המשפט מוצא לנכון להקל בעונשו? מקרה אחד שמעורר את השאלה הזו הוא זה של הזמר אייל גולן, שהואשם בעבירות של העלמת הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקלים – ללא ספק עבירת מס בהיקף גבוה במיוחד. אך למרות שללא ספק מדובר בעבירה חמורה שככל הנראה היתה מובילה אדם רגיל היישר לבית הכלא, על אייל גולן נגזרו 4 חודשי עבודות שירות בלבד.

גם המקרה של השחקן והבמאי יהודה ברקן מעורר תהיות: יהודה ברקן נאשם בהעלמת מס בסך של כ-1.6 מיליון שקלים, אך נענש רק ב-6 חודשי עבודות שירות על המעשה. ואלה רק שתי דוגמאות מני רבות.

למה מפורסמים מקבלים עונש קל יותר על העלמת מסים?

מטריד לחשוב שמפורסמים נוטים לקבל עונשים קלים יותר על ביצוע עבירות מס לעומת נאשמים שאינם מוכרים, ובית המשפט גוזר עליהם עונשים כבדים ביותר מאחורי סורג ובריח. דווקא במקרה של סלבריטאים, היינו מצפים לענישה חמורה במיוחד כדי ליצור הרתעה בקרב הציבור מביצוע עבירות דומות. אם כך, מהי הסיבה להקלה בעונש?

הסיבה העיקרית: כסף

חלק גדול מאותם מפורסמים מסוגל לעמוד בהוצאות כספיות גבוהות ולשלם את חובם למדינה באופן מיידי – מה שאדם פשוט לא תמיד יכול לעשות. לאחר ביצוע חקירות כלכליות והגשת כתבי אישום נגדם בחשד לביצוע עבירות מס, הם משלמים את המסים שהועלמו ללא עיכוב, בתוספת הצמדה, ריבית וקנסות מלאים.

תשלום החוב עשוי לאפשר לנאשם להמיר את ההליכים הפליליים בתשלום כופר בלבד, ובהחלט עשוי להקל על ההחלטה הסופית של בית המשפט בגזירת עונש קל יחסית על הנאשם.

הסיבה השנייה: "הוא כבר נענש מספיק"

בניגוד לאנשים מן השורה, הנאשמים המפורסמים זוכים ב"עונש" נוסף כתוצאה מפתיחת חקירות כלכליות והגשת כתבי אישום נגדם, והוא הפגיעה במוניטין ובשמם הטוב. מהרגע שמתעורר חשד נגד אדם מפורסם, בין אם ביצע עבירה ובין אם לא, הוא מוצא עצמו חשוף לסיקור תקשורתי מסיבי, כאשר כל פרטי הפרשה נידונים שוב ושוב בכלי התקשורת.

גם הציבור לא חוסך את דעותיו בנושא, ולעתים "מעמיד למשפט" וחורץ מראש את גזר דינו של אותו אדם מפורסם, הרבה לפני שהתייצב בבית המשפט. הפגיעה בשמם הטוב של אנשים מוכרים ומפורסמים מזיקה לקריירה, לתדמית ועשויה לפגוע משמעותית גם בפרנסה. כל אלה מהווים עונש בפני עצמו, שאינו נעלם מעיני בית המשפט, ובהחלט באים בחשבון בין שיקוליו של בית המשפט לקראת גזירת עונשו של הנאשם.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון, ומייצג חשודים ונאשמים מול רשות המסים, במהלך חקירות כלכליות, הגשת בקשות לגילוי מרצון, מעצרים והליכים משפטיים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר