fbpx
קטגוריות: עבירות כלכליות וצווארון לבן

פסיקתו של השופט דוד רוזן במקרה אהוד אולמרט הצליחה להפתיע גם את בכירי עורכי הדין בארץ. כזכור, לאחר שהורשע בשתי עבירות שוחד הקשורות אל פרויקט הולילנד בירושלים, ובעקבות דרישה יוצאת דופן של הפרקליטות, צפוי בית המשפט המחוזי בתל אביב לגזור את עונשו של ראש הממשלה לשעבר. הפרקליטות דרשה הטלת עונש של 5-7 שנות מאסר וקנס גבוה העומד על 1.2 מיליון שקלים וההערכות הן שאולמרט יהיה ראש הממשלה הראשון בתולדות המדינה שייאלץ לרצות עונש מאסר בפועל.

האם עסקת הטיעון עם בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי מעידה על החמרה עם מפורסמים?, סוגרים חשבון, 17/2/20

הסוגיה המלווה את משפטו של אהוד אולמרט נמצאת בראש הכותרות כבר חודשים ארוכים. בסוף מרץ הרשיע בית המשפט את אולמרט בשתי עבירות של קבלת שוחד על סך יותר מחצי מיליון שקלים. על פי ההרשעה, אותו סכום הועבר לאחיו של אהוד, יוסי אולמרט, על ידי יזם המעוניין לקדם את פרויקט הנדל"ן הגדול בירושלים. מלבד אולמרט הורשעו באותה פרשת שחיתות גם מרבית הנאשמים.

חוק העונשין הישראלי ומגמת בית המשפט להחמיר בעונש

על פי חוק העונשין הישראלי, בית המשפט רשאי להפעיל שיקול דעת רחב בנוגע לסוג ולהיקף העונש המוטל על הנאשם. יחד עם זאת, התיק הפלילי המזוהה עם אהוד אולמרט ועומד להסתיים בקרוב ממש לא ייחתם בתשלום קנס, במאסר על תנאי או בעבודות שירות. הצפי הוא שבית המשפט ימשיך את המגמה של החמרת ענישה עם עברייני צווארון לבן וזאת באמצעות גזירת עונש מאסר בפועל. לא רבים יודעים זאת, אך המגמה להחמיר בענישה על עבירות שחיתות היא חלק ממהלך מוכרז של בתי המשפט. אם לוקחים בחשבון כי מדובר על עבירה חמורה וסכום משמעותי שבוצעה על ידי נציג ציבור בכיר, מבינים כי ההערכה לעונש מאסר בפועל אינה מופרכת אלא אפילו ריאלית ומתבקשת.

אך מלבד ההיבט המשפטי, פרשת אהוד אולמרט מעלה לא מעט תהיות מוסריות, חברתיות וציבוריות. מערכת המשפט מייצגת את הגורם היחיד המסוגל להגביל טיפוסים מושחתים המתברגים בקלות לעמדות מפתח בפוליטיקה ובהנהגה. השאלה היא האם הציבור הישראלי טעה באופן בו הוא בוחר להתמודד עם נאשמים מן הסוג הזה ומה ניתן היה לעשות אחרת. השאיפה היא שעונשים מהסוג שיקבע בית המשפט עבור אהוד אולמרט ייצרו הרתעה מסוימת, אך לא בטוח שניתן להשיג את המטרה הזו ביתר קלות.

מטריד גם לחשוב על כך שכל המקרים שנחשפו בשנים האחרונות הם רק טיפה בים. יש המון פרשיות שחיתות שכנראה עוד לא הגיעו אל בין כתלי בית המשפט ולידיעת הציבור הרחב. הנבחרים שלנו מאז ומעולם היו מעורבים בפרשיות שחיתות כאלה ואחרות ועלינו לעשות הכל על מנת להפסיק את התופעה הזו, הן בשל ההגינות והן בשל הצורך בשוויון בפני החוק.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עורכי דין מוביל בתחום המסים, המומחה בעבירות מס הכנסה ומע"מ, הלבנת הון ועבירות כלכליות/צווארון לבןומעניק יעוץ משפטי משלב החקירה ועד לניהול תיקים וייצוג שוטף מול הרשות להלבנת הון, רשות המסים ובתי המשפט.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר