fbpx

חברה בתחום המזון נאשמה בכך שלא הגישה דו"ח חברה לשנת 2005, בצירוף מאזן רווח והפסד מאושרים על ידי רואה חשבון, כפי שנדרש על פי החוק. שלושת בעלי החברה נחקרו, ולבסוף נגד שלושתם הוגשו כתבי אישום וביניהם גם נגד ש', אחד מבעלי החברה. ש' עמד בפני סכנת עונש מאסר בפועל במקרה של הרשעה.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה לגלובס כיצד לנהוג במהלך חקירה של רשות המיסים

 

ש' ושותפיו הגישו את הדו"ח לשנת 2005 באיחור של שנתיים, ובכך הסירו את המחדל שהואשמו בגינו. במקרה כזה בו המחדל הוסר, ניתן לבקש מרשות המסים להמיר את כתב האישום בקנס מינהלי, כאשר אישור ההמרה תלוי בבדיקה הבוחנת האם הנאשם ביצע מחדלים אחרים בתחומי מס הכנסה או מע"מ. אם הבקשה לקנס מינהלי מתקבלת, הנאשם משלם את הקנס ורק לאחר מכן מיידעים בכך את בית המשפט ומבקשים לבטל את כתב האישום. במקרה של מחיקת האישום, הנאשם נותר ללא הרשעה פלילית וללא עונש מאסר על תנאי – בדומה למצב בו התיק נסגר בין כתלי בית המשפט והנאשם מזוכה מאשמה.

הסרת המחדלים, הבעת חרטה ושיתוף פעולה עם רשות המסים

לאחר הגשת דו"ח החברה לשנת 2005, משרדנו הגיש בקשה להמרת כתב האישום בקנס מינהלי. בבקשה נטען בין היתר כי מלבד העובדה שש' שיתף פעולה עם רשויות המס ובית המשפט ושאין לו כל עבר פלילי, הוא נשוי ואב לארבעה ילדים, מצבו הנפשי הקשה מונע ממנו לעבוד, ולפיכך מצבו הכלכלי קשה מאוד.

עוד נטען לטובת הנאשם, כי המחדלים בכתב האישום הוסרו לאחר מאמצים רבים מצדו של ש' וכי הוא מביע חרטה על קיומם, שמתבטאת בהתנהגותו ובשיתוף הפעולה שלו עם הרשויות מרגע פתיחת החקירה. כל רצונו של הנאשם, כך ציינו, הוא לחזור למסלול חיים נורמטיבי.

לאחר שלוש בקשות – כתב האישום הומר לקנס מינהלי

בקשתנו הראשונה להמרת כתב האישום בקנס מינהלי נדחתה בעקבות מחדלים ספורים נוספים שהיו לנאשם, אך ש' דאג להסיר מחדלים אלה מיד והגשנו בקשה שנייה להמרה. גם בקשה זו נדחתה, אך לא אמרנו נואש והגשנו בקשה שלישית – בה הדגשנו שוב כי הנאשם הסיר את כל המחדלים הקשורים אליו בתחום המסים.

בזכות היכרותנו המצוינת עם תחום המסים, ההתמדה והנחישות, הבקשה השלישית שנשלחה – התקבלה. כתב האישום של ש' הומר על ידי רשות המסים לקנס בגובה 8,500 ₪ אותו שילם, ובכך נמנע ממנו קיום משפט ארוך ומתמשך, רישום פלילי ואף אפשרות של מאסר בפועל. 

משרד עורכי דין זרקו זמיר הוא משרד מומחה ומוביל בתחום המסים בישראל. המשרד זמין עבורכם בכל עת למתן יעוץ ומענה בתחום המסים, בכל שאלה ובקשה, ובמקרים דחופים.  הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר