fbpx
קטגוריות: מידע בנושא הליך גילוי מרצון

*בטרם תקראו מאמר זה, חשוב שתדעו כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. 

עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

חוסר ההיגיון בסיום הליך גילוי מרצון 2019. עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 24/12/19

בישיבה מקצועית של לשכת עורכי הדין, הודיעה פקידת שומה גוש דן כי רשות המיסים מתכוונת להוציא נוהל גילוי מרצון חדש בספטמבר 2017.

כזכור, נוהל גילוי מרצון הסתיים ב 31/12/2016, ומאז לא ניתן היה לעשות שימוש בהליך. הליך גילוי מרצון מאפשר למי שעברו עבירה ולא דיווחו עליה, בהנחה שלא החל הליך בעניינם, לדווח מיוזמתם לרשות המיסים, לשלם את החוב ולהימנע מהליך פלילי.

שתי הוראות שעה של הליך גילוי מרצון אפשרו בעבר שני מסלולים ייחודיים, אשר לא ברור עדיין אם יחודשו בספטמבר 2017:
1) הליך אנונימי – אשר איפשר בירור היקף החוב באופן אנונימי לפני ההחלטה אם להתקדם בהליך ולשלמו.
2) הליך מקוצר – אשר איפשר סגירת החוב תוך 15 יום בחובות קטנים מחצי מלש"ח (על הון הקטן מ-2 מלש"ח).

ההארכה האחרונה של הנוהל באוגוסט 2016 אפשרה לכלול בהליך גם עבירות הלבנת הון שמקורן בעבירות מס.

כמו כן, למי שעסקו בענף היהלומים התאפשרה הארכה מיוחדת של הליך גילוי מרצון עד לסוף פברואר 2017.

מה צפוי לכלול הנוהל החדש?

הליך גילוי מרצון עם הוראות השעה המיוחדות החל בספטמבר 2014 והסתיים כאמור בסוף דצמבר 2016. בתקופה זו הוגשו לרשות המיסים מעל 7,300 בקשות אשר חשפו הון לא מדווח בסכום העולה על 20 מיליארד ₪. חשוב להבין כי לפני ההליך האנונימי הוגשו מאות בודדות של בקשות לגילוי מרצון בכל שנה, כך שאנו מעריכים כי רשות המיסים תאפשר גם הפעם הגשה אנונימית לבירור היקף החוב במסגרת ההליך.

לאור כך שלאחר סיום ההליך, התאפשרה הארכה ליהלומנים בלבד לתקופה נוספת של חודשיים, אנו מעריכים כי העוסקים במקצועות היהלומים יוכלו להגיש בקשות גם בנוהל החדש.

לבסוף, לאור המאבק הבינלאומי בהון שחור, שישראל שותפה לו, ובכלל זה הסכמים לחילופי מידע בין מדינות על חשבונות בנק של אזרחים בחו"ל, כדוגמת הסכם ה-fatca עם ארה"ב והסכם הCRS עם מדינות ה-OECD הצפוי להיכנס לתוקף בשנת 2018, אנו מעריכים כי הליך הגילוי מרצון יאפשר גם הפעם הכללה של עבירות הלבנת הון שמקורן בעבירות מס.

אלו הן כמובן הערכות בלבד, ונותר להמתין ולראות מה בדיוק יכלול הנוהל החדש שרשות המיסים תפרסם בהמשך השנה.

אז מה עושים בינתיים?

אף שהודעה רשמית עדיין לא יצאה, מומלץ למי שמתעניין בהליך לפנות כבר לייעוץ אצל עו"ד מומחה על מנת להבין האם הוא כלל מתאים להליך, ואולי אף לפעול להכנת התשתית לבקשה.

אם כבר החלו חקירה או הליך פלילי, בכל מקרה לא ניתן יהיה להגיש בקשה לגילוי מרצון, ובמקרה שכזה ראוי לבחון יחד עם מוחה בקשה לכופר-מס, אשר ייכולה להוות המרה של ההליך הפלילי תמורת קנס נוסף המהווה את ה'כופר'.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה למיסוי פלילי, עם ניסיון עשיר ומוצלח והתמחות מיוחדת בליווי הליכי כופר והליכי גילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר