fbpx

בני זוג פנסיונרים המתגוררים במושב בשרון השכירו לא פחות משלושה בתים: אחד שבנו על הנחלה, בית נוסף שירשו מהאב, ובית בהרחבת המושב, שרשמו על שם בתם. ההכנסות הלכו והצטברו מבלי שדווחו לרשות המסים, אך הזוג הצליח בכל זאת להימנע מהליך פלילי.

במס הכנסה מתמקדים כעת בבעלי דירות אשר לא מדווחים על הכנסותיהם משכר דירה, עו"ד זרקו זמיר בסוגרים חשבון, 23/10/19

בוודאי שמתם לב שבשנה האחרונה, רשות המסים מתאמצת יותר מתמיד להגיע לכותרות. מעצרים מתוקשרים, חקירות בפריים-טיים ומפורסמים צועדים אל אולם בית המשפט – כל אלה מאותתים שהמלחמה במעלימי ההכנסות עלתה מדרגה, ומעכשיו, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לחמוק מעיניה החוקרות והבולשות של רשות המסים.

זה היה החשש שהוביל את בני הזוג י' וח' להתייצב במשרדנו בוקר אחד, ולספר לנו כי הם משכירים שני בתים במושב שבו הם מתגוררים באזור השרון, וכן בית נוסף. אף שהם משכירים את הבתים זה עשרות שנים, בני הזוג מעולם לא דיווחו כנדרש על הכנסותיהם מהשכרות אלה – שעם הזמן הצטברו לסכום נכבד ומשמעותי. בני הזוג ביקשו שנסייע להם בהליך גילוי מרצון – שנועד להעביר לרשות המיסים מידע על חובות שלא שולמו, ולאפשר לחייבים לשלם ולהימנע מפתיחת הליך פלילי נגדם.

מימנו את בניית הבית ל"דור ההמשך"

הבעל, י', כבר התקרב לגיל 70 ופרש לגמלאות לאחר עשרות שנות עבודה כשכיר. האישה, ח', באמצע שנות הששים לחייה, יצאה לפנסיה אחרי עשרות שנות עבודה כמורה במערכת החינוך. באמצע שנות השמונים רכשו בני הזוג נחלה במושב, ובתחילת שנות התשעים השניים בנו עליה בית חדש, עברו להתגורר בו – והחלו להשכיר את הבית הישן, בו התגוררו עד אז.

עוד לפני כן, באמצע שנות השבעים, נפטר אביו של י' והוריש לו בית באחת מערי אזור השרון, שבני הזוג השכירו במשך כ-25 שנה. את הבית השלישי הם בנו בהרחבת המושב שבו הם מתגוררים ורשמו אותו על שם בתם, שכן הוא נבנה בהרחבה ורק דור ההמשך יכול היה לבנות בה – אך בני הזוג הם אלה שמימנו את בנייתו בפועל, וכל דמי השכירות עברו לידיהם.

הכנסות לא מדווחות של יותר מ-1.5 מיליון שקל

לפי החישוב שערכנו וצירפנו לבקשה לגילוי מרצון, בין השנים 2006 ל-2015 קיבלו בני הזוג כ-480 אלף שקל מהשכרת הבית הישן בנחלה, כ-300 אלף שקל מהשכרת הבית שקיבלו בירושה, ועוד כ-770 אלף שקל מהבית שבנו במושב ורשמו על שם בתם. בסך הכל, הצטברו הכנסות אלה לסכום של יותר מ-1.5 מיליון שקלים עם השנים.

בפנייה לרשות המיסים כללנו גם את חישוב המס על הכנסות אלה – המגיע לכ-150 אלף שקל. ואולם, ציינו כי קרן המס, לאחר קיזוזים שונים שצירפנו את הסימוכין להם, עומדת על פחות מ-50 אלף שקל – ובסך הכל, גובה המס המתואם שבני הזוג צריכים היו לשלם, הוא כ-65 אלף שקלים בלבד. בבקשתנו לגילוי מרצון ביקשנו לאפשר לבני הזוג לשלם את המס לפי חישובנו – כך שלא ייפתח נגדם הליך פלילי, ולא יושתו עליהם קנסות. לשמחת כל הצדדים, הרשות אישרה את הבקשה, ובני הזוג זכו בחסינות פלילית.

*חשוב שתדעו כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

משרד עו"ד קרן זרקו זמיר מתמחה בייצוג מול רשויות המס, כולל הגשת בקשות לכופר מס ולגילוי מרצון, כאשר ההליך בתוקף. 

 

 

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר