fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

חקירה כלכלית של רשות המסים נגד חשוד בביצוע עבירת מס הכנסה, מתבצעת כדי לאסוף מספיק מידע וראיות לקראת ההחלטה אם להגיש נגדו כתב אישום פלילי. בכל מקרה של חיפוש או חקירה כלכלית – יש לפנות מיד לעו"ד מומחה בתיקי מס הכנסה, שינחה אותך כיצד לפעול בכל שלב.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה לגלובס כיצד לנהוג במהלך חקירה של רשות המיסים

כאשר בעל עסק או חברה נחשדים בביצוע עבירת מס הכנסה, רשות המסים פותחת בחקירה כלכלית, שהיא חקירה פלילית לכל דבר ועניין, ונועדה לאסוף מידע וראיות נגד החשודים. חקירה כזו עשויה להוביל להגשת כתב אישום פלילי, ובמקרה של הרשעה – להטלת קנסות כבדים ואף למאסר בפועל של עד 7 שנים.

מחקירה סמויה לחקירה גלויה: חקירות כלכליות בעבירות מס הכנסה

עבירות מס הכנסה יכולות להיות עבירות טכניות וקלות יחסית כגון אי-הגשת דו"ח שנתי בזמן או אי-ניכוי מס במקור, או עבירות חמורות יותר שמאחוריהן עומדת כוונה ממשית להעלמת מסים, כמו השמטת הכנסות, הכנה או קיום של פנקסים כוזבים או הגשת דו"חות כוזבים לרשות המסים. לפני הגשת כתב אישום נגד חשוד בביצוע עבירת מס הכנסה, רשות המסים מבצעת חקירה כלכלית המתחילה בחקירה סמויה, שלאחר מכן הופכת לחקירה גלויה המערבת את החשוד בעבירה.

בשלב הראשון, עוד לפני שנפתחת חקירה גלויה נגד חשוד בעבירת מס הכנסה, רשות המסים מנהלת חקירה סמויה לצורך איסוף מידע וראיות – בדרך כלל בעקבות הלשנה או מידע שהגיע אליה במסגרת חקירה אחרת. חקירה סמויה שמתבצעת נגד חשוד בעבירת מס הכנסה כוללת לעתים האזנות סתר, הוצאת צווים לחשבונות בנק של החשוד, מעקבים ואיסוף קפדני של ראיות נגדו, כדי לצבור מספיק מידע וחומר ראייתי לקראת ביצוע חקירה גלויה והגשת כתב אישום.

איסוף ראיות, חיפוש ועיכוב לחקירה או למעצר

עם תחילת החקירה הגלויה, חוקרי רשות המסים מגיעים אל החשוד ללא כל התראה מראש, לצורך ביצוע חיפוש בבית העסק או כדי לעכב את החשוד לחקירה במשרדי הרשות – ולעתים גם למעצר. תוצאות החקירה הכלכלית הן שיכריעו אם רשות המסים תחליט להגיש כתב אישום פלילי נגד החשוד בביצוע עבירת מס הכנסה.

מתי מומלץ לפנות לעו"ד מומחה לתיקי מס הכנסה?

עבירות מס נחשבות לעבירות לא פשוטות, ולא כדאי להשאיר את ההתמודדות איתן ליד המקרה. מיד עם פתיחת חקירה כלכלית נגדך בעקבות חשד לעבירת מס הכנסה, חשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה לתיקי מס הכנסה ולחקירות כלכליות, שעשוי להציל אותך ממצבים לא נעימים ומתסבוכת קשה עם החוק. מומלץ לפנות לעורך דין בתחום המסים ברגע שנודע לך על פתיחת חקירה גלויה נגדך – בשלב של הגעת החוקרים לבצע חיפוש בבית העסק או בביתך, או במצב של עיכוב לחקירה או למעצר.

כיצד מומלץ להתנהג במצבים של חיפוש וחקירה כלכלית ברשות המסים?

מדריך חובה לכל בעל עסק – להורדה חינם לחץ כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר מספק יעוץ משפטי וייצוג לחשודים ונאשמים בעבירות מס הכנסה מול רשות המסים, משלב החקירה הכלכלית וכתב האישום ועד לסיום ההליך המשפטי. אם נפתחה נגדך חקירה כלכלית של רשות המסים, צור עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר