fbpx
קטגוריות: מידע בנושא הליך גילוי מרצון

*בטרם תקראו מאמר זה, חשוב שתדעו כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. 

עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

חוסר ההיגיון בסיום הליך גילוי מרצון 2019. עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 24/12/19

רק עד סוף דצמבר 2016, רשות המסים מאפשרת לעברייני מס לבצע הליך גילוי מרצון אנונימי או מקוצר, ולהימנע מהאפשרות שיוגש נגדם כתב אישום.

בשנים האחרונות, הרשויות בישראל מגבירות את מאמציהן לאתר עברייני מס. יותר ויותר מדינות צפויות להתחיל להעביר לישראל דיווחים על כספים של אזרחים ישראלים המוחזקים בתחומן, וגם ישראלים שעברו עבירות מס בתוך תחומי ישראל נמצאים כיום בסיכון גבוה יותר למצוא את עצמם בחקירה– ואף להיות חשופים להגשת כתב אישום ולהליך פלילי.

בספטמבר 2014 החליטו הרשויות לחלק "סוכרייה" למעלימי הכנסות, ולאפשר להם לפתוח בהליך גילוי מרצון אנונימי או במסלול מקוצר.

בכל אחד מההליכים הללו, עברייני מס יכולים לספק לרשויות מיוזמתם את המידע על העבירות שביצעו לאורך השנים, לשלם את החוב הנדרש מהם – ולהימנע מפתיחת הליך פלילי נגדם. עם זאת, הצעה זו תקפה עד סוף דצמבר 2016 בלבד.

גילוי מרצון – אנונימי או מקוצר?

בהליך אנונימי לגילוי מרצון, מוגש לרשויות דיווח על הסכומים שהועלמו, אך ללא פרטים מזהים על הנישום. הוא מקבל את המידע על חבות המס שלו – ומאותו רגע, הבחירה בידיו: באפשרותו להמשיך בתהליך, לחתום על טיוטת הסכם שומה באופן אנונימי, ורק לאחר חתימת ההסכם לחשוף את זהותו, או להפסיק את התהליך מבלי לשלם, כשהוא יכול להיות רגוע כי פרטיו לא הגיעו לרשויות המס.

לאחר תום הוראת השעה, עדיין יהיה בתוקף הנוהל הרגיל לגילוי מרצון, שקיים כבר מאז שנת 2005 – אך מדובר בנוהל שאינו אנונימי, ואף כי צפוי שתחולתו תוארך, נכון לעכשיו גם הוא אמור להסתיים בסוף 2016.

המסלול המקוצר מאפשר למעלימי מס להגיש דיווח על הסכומים שהועלמו, לקבל את המידע על חובותיהם – ולשלם אותם בתוך 15 יום. מסלול זה מתאים לסכומים של עד 2 מיליון שקלים, ומספק גם הוא הגנה מפני פתיחת הליך פלילי.

הוראת השעה זכתה להצלחה מסחררת

הייתה זו הוראת שעה שאמנם הוגבלה לשנה אחת בלבד, אך התברר כי ישראלים רבים מבקשים לנצל אותה – ובמהלך שנה זו, קיבלו הרשויות דיווחים על יותר מ-10 מיליארד שקלים שהועלמו עד אותה עת, בכמעט 4,000 בקשות לגילוי מרצון עד סוף דצמבר 2016 ולכלול גם עבירות הלבנת הון הקשורות לעבירות המס במסגרת ההליך.

הוראה זו מספקת לעברייני מס הזדמנות יוצאת דופן לטהר את מעשיהם, שכן לאחר סיום ההליך, מי ששילם את חובו יכול להפסיק לחשוש מכך שהרשויות יעלו על עקבותיו ויפתחו בחקירה נגדו.

באחד המקרים בהם טיפלנו, בעל חברה יצרנית בישראל שהעלים הכנסות במשך שמונה שנים וצבר חוב מס של כ-3 מיליון שקלים. פנינו לרשויות בהליך גילוי מרצון ודיווחנו על ההון השחור שנצבר, המס שולם – והלקוח זכה בחסינות פלילית.

במקרה אחר, ייצגנו אישה שירשה מבעלה חשבון בנק בחו"ל, ופנינו לרשויות. הוכחנו כי מדובר בכספי ירושה, כך שקרן ההון לא מוסתה כלל, ועל רווחי ההון הוטל מס של כ-20%. גם היא קיבלה חסינות פלילית.

דאגה אחת פחות

מדובר בהזדמנות פז לכל מי שעבר על החוק והעלים הכנסות, המאפשרת לו לקבל מידע על היקף החוב שלו, לשלם אותו לרשויות ולהפסיק לחשוש מכך שייפתחו נגדו הליכים פליליים, העלולים להסתיים בענישה חמורה, מקנסות גבוהים ועד מאסר בפועל.

אם אתם נמנים על הישראלים הרבים שלא דיווחו על כל הכנסותיהם בישראל או בחו"ל, לא כדאי לכם להמתין. מומלץ לפתוח במהירות הגדולה ביותר האפשרית בהליכים לגילוי מרצון במסלול האנונימי או במסלול המקוצר, להסדיר את חובכם – ולהסיר דאגה מלבכם.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה למיסוי פלילי, עם ניסיון רב בהגשת בקשות להליך גילוי מרצון אנונימי או מקוצר לרשות המסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר