fbpx
קטגוריות: מידע בנושא חשבוניות פיקטיביות

החוק רואה בחומרה עבירות של העלמת מס והגשת חשבונות פיקטיביות, שבהן, לפי הפרסומים, חשודה ענבל אור. עם זאת, יש יסוד סביר להניח שמעמדה כאשת עסקים מפורסמת יחלץ אותה מהאפשרות של עונש מאסר משמעותי.

עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" אודות הקלות של עברייני מס סלבס

מאסר בפועל – זהו העונש המקובל שגוזרים בתי המשפט בישראל על עבריינים הנאשמים בהעלמת מסים בגובה מיליוני שקלים ובהגשת חשבוניות כוזבות. ענבל אור, מארגנת קבוצות הרכישה ויזמית הנדל"ן הידועה, חשודה כעת בעבירות מסוג זה, כשלפי הטענות, השתמשה לצורך כך בחברות שבבעלותה. ואולם, ייתכן שאור לא צריכה לחשוש מעונש מאסר של ממש, גם במקרה של הרשעה.

רשות המסים: אור הגישה דו"חות כוזבים כדי להקטין תשלומי מע"מ

בשנות פעילותה הרבות בענף הנדל"ן הישראלי, הספיקה ענבל אור לבנות מאות דירות באזור גוש דן, כחלק מכמה עשרות מיזמי בנייה. מכירתן של דירות אלה אמורה היתה להניב לה רווחים גבוהים, אך על פי החשד – החברות שבבעלותה ושבאמצעותן היא מבצעת את הבנייה, דיווחו למע"מ על סכומים נמוכים הרבה יותר. פער זה הוא שעורר ברשות המסים את החשד שאור סיפקה דיווחים כוזבים על רווחיה.

רשות המסים טוענת כי לאחר שפעלה ליצור רושם כאילו החברות הכניסו סכומים נמוכים למדי, נקטה אור צעד נוסף כדי לצמצם את חבות המס שלהן – וסיפקה לרשויות חשבוניות מזויפות על הוצאות שלא היו ולא נבראו. ברשות אומרים גם כי אור לא נענתה לדרישה לספק דו"חות לצורך ביקורת מע"מ, ולא טרחה להגיע לפגישות שבהן ביקשו לחקור אותה. לפי החשד, כך ניסתה אור לפגוע בחקירה ולמנוע מהרשויות אינפורמציה חיונית.

חמש שנות מאסר ואף יותר

עבירות פליליות שמטרתן להקטין את תשלומי המס, כמו אי-דיווח על כל העסקאות שבוצעו או הגשה של חשבוניות פיקטיביות, נחשבות חמורות ביותר. בהתאם, גם העונש עליהן כבד – חמש שנות מאסר, לפעמים אפילו יותר.

ברוב המקרים, רשות המסים מוכנה לקבל תשלום כופר מהעבריינים במקום להשלים את ההליך הפלילי. אולם כשמדובר בסכומים של מיליוני שקלים, כמו במקרה של ענבל אור, ייתכן שהרשות לא תסכים להתפשר על הליך כופר.

בית המשפט צפוי לגלות התחשבות בענבל אור

למרות חומרת העבירות שבהן חשודה ענבל אור, ייתכן שאין לה מה לחשוש משנים ארוכות בכלא. במקרים דומים שאירעו בעבר, בתי המשפט העדיפו לגזור עונשים קלים יחסית על אנשי ציבור וידוענים, מתוך התחשבות וחוסר רצון לפגוע במוניטין ובקריירה שלהם.

בעוד שעבריינים "רגילים" נכנסים לרוב לכלא על עבירות פליליות חמורות, וכאשר בתי המשפט שולחים למאסר פוליטיקאים שסרחו כדי להעביר מסר ציבורי – אור עשויה ליהנות ממעמדה כידוענית. כך, ייתכן שגם במקרה שבית המשפט ימצא אותה אשמה, היא תיהנה מ"הנחת סלב" כשתגיע העת לגזור את עונשה.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בטיפול בעבירות מס הכנסה ומע"מ, הלבנת הון ועבירות צווארון לבן, ובייצוג חשודים ונאשמים בחקירות, הליכים משפטיים, מעצרים, הליכי כופר וגילוי מרצון מול רשות המסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר