fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

אם תמיד חששתם שרשויות המס יעלו עליכם, כדאי לכם לחשוש גם מעובדים ממורמרים, שעלולים להשתמש במידע רגיש עליכם כדי לסחוט מכם כספים. לפעמים, אגב, עדיף להיכנע לסחטנות.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה לגלובס כיצד מתמודדים עם סחיטה מצד עובדים

מיליארדי שקלים בשנה – זו ההערכה של היקף ההון השחור בישראל, כאשר לפחות 30% מבעלי עסקים שלא מדווחים על כל הכנסותיהם לרשות המסים. ואולם, ספק אם אותם מעלימי מס מודעים לעובדה שמעבר לסכנה שרשות המסים תעלה על עקבותיהם ותדרוש מהם תשלומים גבוהים מאוד, הם חשופים גם לסחטנות מצד עובדים שכועסים עליהם מסיבות שונות, למשל פיטורים. 

העובדים מאיימים – והמעסיק נאלץ לשלם

לא פעם, בעלי עסקים הסתבכו לאחר שעובדים שעמם הסתכסכו סחטו מהם כספים, ואיימו כי אם לא יקבלו את מבוקשם, הם יפנו לרשויות ויעבירו להן מידע על העלמות המס בעסק.

כך למשל, בעל חנות נדרש על ידי עובד ותיק שלו לשלם לו עשרות אלפי שקלים כדי שלא יגלה לרשויות את הידוע לו. בסופו של דבר, בעל העסק העדיף לפתוח בהליך גילוי מרצון לרשויות המס, המאפשר לעבריין לדווח מיוזמתו על העלמות המס שביצע, ושילם לרשות סכום של 120 אלף שקל.

אך לא תמיד המעסיקים בוחרים לסרב לנסיונות הסחיטה של העובדים, פשוט משום שלפעמים הלשנה לרשויות המס תעלה להם הון תועפות. זהו המקרה של בעלת עסק גדול שהסתכסכה עם אדם שהעסיקה ואיים עליה כי ילשין על העלמות המס שלה, וגם על כך שלא היתה נאמנה לבעלה. האישה נלחצה, והעדיפה לשלם לעובד את הסכומים הגבוהים שדרש.

החלטתם להתוודות? תעשו את זה כמו שצריך

הליך הגילוי מרצון אשר היה קיים מאז 2005, אך הסתיים בסוף שנת 2019, איפשר למעלים מס "להתוודות" בפני הרשות על הסכומים שהעלים באופן מסודר, ולשלם אותם ללא קנסות נוספים. אך לא פעם קרה שאנשים חשבו שהם ביצעו גילוי מרצון, אבל בפועל הם לא מילאו את הבקשה כראוי, לא ידעו מה מותר ומה אסור, והתייחסו אליהם כאילו לא ביצעו כלל את הגילוי. יש להביא בחשבון כי אם הרשויות מקבלות מידע על ההעלמה לפני הגילוי מרצון – הן בהחלט יכולות לדחות את הבקשה. בחודשים האחרונים מדווחים באמצעי התקשורת על כך כי ההליך צפוי לחזור ולהפוך לנוהל קבוע.

כדי להימנע מהסתבכות נוספת עם רשות המסים, מומלץ לבצע את ההליך באופן מושכל, באם יחזור, וזאת באמצעות עורך דין הבקיא בתחום ומכיר את הכללים. בנוסף, כל בעל עסק הנתון לסחיטה מצד אחד מעובדיו צריך לשקול היטב את החלופות – מה יהיה גובה המס שיצטרך לשלם אם יתגלו העלמות המס שביצע, מה עוד דורש ממנו העובד, והאם עלולים להיחשף דברים נוספים שהוא לא מעוניין שייצאו לאור היום.

לעדכונים באשר לחזרת הליך גילוי מרצון לחצו כאן. בכל מקרה גם אם הנוהל אינו חוזר, ניתן להגיש בקשות לגילוי של עבירות בהליכים חלופיים עליהם ניתן לקרוא במאמר כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד המתמחה בתחום המסים, מטפל בתיקי עבירות מס הכנסה ומע"מ, הלבנת הון וצווארון לבן, ובהגשת בקשות לגילוי מרצון לרשות המסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר