fbpx
קטגוריות: תשלום כופר, סיפורי הצלחה

איך זוג שהפעיל עסק לחינוך לגיל הרך מואשם בהעלמה של מיליון שקלים?

עו"ד זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" על הליך הכופר

ר' וא' הם בני זוג שהפעילו פעוטון בביתם במשך 7 שנים, מבלי להגיש דו"חות למס הכנסה ומבלי לדווח על הכנסותיהם מהעסק. בני הזוג הואשמו בשמונה עבירות מס, ויוחסה להם כוונה להתחמק מתשלום מס על הכנסות של יותר ממיליון שקלים. מדובר בעבירה חמורה, שהעונש עליה הינו מאסר בפועל. משרדנו ייצג את בני הזוג, והגשנו בקשה לתשלום כופר ועיכוב ההליכים נגד השניים.

הטענה: לא הייתה כוונה להתחמקות מתשלום המס

בבקשה ציינו כי מדובר בפעוטון ששירת אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, כאשר כל משפחה שילמה כמיטב יכולתה. מאחר שמספר הילדים בפעוטון לא עלה על 15, הכנסותיו היו מעטות מאוד. בנוסף, בשל העובדה שהוצאות הפעוטון היו לעתים גבוהות מסך ההכנסות, הניחו בני הזוג כי במקרה כזה הם אינם חייבים בתשלום מס, ולכן לא הגישו דיווח למס הכנסה בתום לב, ולא בזדון.

בנוסף, נטען בבקשה כי לא היתה לבני הזוג כל כוונה להסתיר את קיומו של העסק על מנת להתחמק מתשלום מס: בני הזוג קיבלו תשלום בהמחאות, הפקידו אותן בחשבון על שמם ואף פרסמו את הפעוטון במקומונים באזור. עוד טענו כי מצבם הכלכלי של הנאשמים רע מאוד, כאשר ר' היא המפרנסת היחידה בבית בן שש נפשות, מכיוון שבן זוגה סובל ממצב נפשי קשה.

לא היו הכנסות החייבות במס, ולא נגרם נזק למדינה

לאחר חקירת בני הזוג, רואה החשבון מטעמם ערך את דו"חות המס הדרושים, מהם עלה כי ההכנסות המדוברות לא מגיעות לסך של כמיליון שקלים, כפי שנטען בכתב האישום, אלא ב-552,000 ₪ בלבד במשך 7 שנים. כאשר הגיש הזוג את הדו"חות למס הכנסה, התברר כי בית העסק כלל לא הניב רווחים החייבים במס – ולכן לא נגרם כל נזק כספי לקופת המדינה, ומחדלי כתב האישום הוסרו במלואם.

בסופו של דבר, בית המשפט אישר את עיכוב ההליכים ובקשת הכופר, והמדינה הגישה בקשה להפסקת ההליכים בתיק. עונשם של הנאשמים הסתכם בתשלום כופר של 110,400 ש"ח ואזהרה שלא יעברו עבירות נוספות בעתיד.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, המעניק יעוץ משפטי וייצוג בעבירות מס הכנסה ועבירות מע"מ, הכולל ייעוץ וייצוג בשלבים הראשונים של חקירות ומעצרים, וכן ייצוג בניהול תיקים ובערעורים בבית המשפט בהליכי קנס מינהלי, כופר וגילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר