fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

אחוז השכירים במשק מהווה קרוב ל90% מכלל העובדים – רובם המכריע של העובדים בישראל. התפיסה הרווחת בקרב השכירים בהקשר לרשויות המס היא שמקום העבודה מסדר עבורם את כל הניירת ומתנהל מול הרשויות, ואילו העובד נדרש להתנהל מולן רק לעתים רחוקות, כשיש צורך בהחזר או כשפונים אליו.

עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון – השכירים על הכוונת של רשות המסים (4/6/18)

האם גם עובדים שכירים צריכים לדווח לרשות המסים?

רשות המסים יוצאת לעתים ביוזמות שמטרתן לאתר עובדים שכירים שמעלימים מסים, ולא מדווחים על הכנסות נוספות, כמו הכנסות משכר דירה, לדוגמא. במסגרת יוזמות אלו, לשכירים שאין להם תיקים במס הכנסה נשלחים טפסים למילוי פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסותיהם. מידע זה מוצלב כנגד נתונים מגורמים נוספים במטרה לזהות פערים והעלמות מס, ובעקבותיו רשות המסים עלולה להחליט לפתוח בחקירה נגד העובד, ובהמשך – גם בהליך פלילי.

במקרים בהן קיימת הכנסה נוספת שלא דווחה, כמו שכר דירה שהתקבל עבור נכס, חשבונות בחו"ל וכדומה, ישנה עילה להליך פלילי. המשמעות אינה בהכרח עונש מאסר, ויש פתרונות פשוטים יותר כגון הליך גילוי מרצון אשר הסתיים בסוף שנת 2019 או הליך לתשלום כופר, וחשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום המסים במקרים אלה.

מהו הליך גילוי מרצון?

הליך גילוי מרצון הסתיים בסוף שנת 2019. ההליך איפשר לנישום לדווח על עבירות המס שביצע באופן יזום ולשלם את המס הנדרש ממנו, ואילו רשות המסים התחייבה שבתמורה – לא יינקטו נגדו הליכים פליליים. הליך זה התאפשר רק במקרים בהם אין כל חקירה המתנהלת כנגד הנישום. ההליך כאמור הסתיים, אך יתכן כי ישוב. ניתן להתעדכן כאן.

מהו הליך כופר?

במידה שכבר נפתחה חקירה או הליך פלילי כנגד הנאשם בעבירות מס, במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה להליך כופר, המאפשר לנאשם לשלם מעין קנס כחלופה להליך הפלילי ולכתב האישום. גם במקרים אלה, חשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום המסים.

לבעלי הכנסות שלא דווחו למס הכנסה (מהשכרת דירות או ממקורות אחרים), אנו ממליצים להקדים ולהגיש את הדיווח על ההכנסות במהירות האפשרית, ולהיעזר באיש מקצוע כעו"ד מומחה למסים שינחה האם יש לפעול במסלול של גילוי מרצון, תשלום כופר או בדרך אחרת.

קראו עוד על הדיווחים הנדרשים מעובדים שכירים.

משרד עו"ד זרקו זמיר מומחה בפתרון סוגיות מורכבות מעולם המסים ופועל בתחום מזה 12 שנים. למשרד ניסיון עשיר ביעוץ וייצוג בתיקי מס על היבטיהם הפליליים והאזרחיים, וכן מיומנויות ייחודיות בטיפול בעבירות כלכליות (צווארון לבן, הלבנת הון ועוד) ובליווי הליכי גילוי מרצון, קנס מנהלי וכופר. המשרד פועל תוך מזעור סיכונים וזירוז תהליכים, יחד עם שירות אישי ומסור הקשוב ללקוח ומספק לו מעטפת ביטחון והכוונה – החל משלב החשד, המעצר והחקירה, ועד לסיום כלל ההליכים. ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר