fbpx

אחיות השותפות בחברת אירועים נקלעו לקשיים כלכליים ולא הגישו דוחות.

עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" אודות ההבדלים בין עבירות מס מהותיות לבין עבירות מס טכניות

 

הקשר בין ניהול החברה לעבירות המס

ג' ואחותה ר', שבבעלותן אולם אירועים, הואשמו באי הגשת דו"חות למס הכנסה במועד. ג' נכנסה לשותפות בחברה שהיתה בקשיים כלכליים, השקיעה בה כספים רבים, אך מעולם לא ניהלה אותה בפועל. במהלך הייצוג המשפטי של ג' הגשנו בקשה למחיקת כתב האישום נגדה, בהתבסס על העדויות שנמסרו בחקירות ברשות המיסים.

בעדות שמסרה ג', היא חזרה וציינה כי המנהל בפועל בחברה הוא אדם בשם י', והוא זה שגם שילם לספקים. לטענתה, מי שעזר למנהל היו אחותה וגיסה, ולה עצמה לא היה שום קשר לניהול החברה. היא לא הכירה את רואה החשבון של החברה, ואף לא היתה מודעת לכך שלא הוגשו דוחות.

בעדות שמסרה ג', היא חזרה וציינה כי המנהל בפועל בחברה הוא אדם בשם י', והוא זה שגם שילם לספקים. לטענתה, מי שעזר למנהל היו אחותה וגיסה, ולה עצמה לא היה שום קשר לניהול החברה. היא לא הכירה את רואה החשבון של החברה, ואף לא היתה מודעת לכך שלא הוגשו דוחות.

הנאשמת לא לקחה חלק בניהול המקום, לרבות נושאי כספים ומשכורות

י' ציין בחקירתו שמנהלי החברה היו מאז ומעולם האחות ר' ובעלה, הם אלה ששילמו את המשכורות, היו בקשר מול כל הספקים, רכשו מזון וציוד לאולם ואף חתמו על כל הצ'קים שמסרה החברה. לטענתו, ג' מעולם לא לקחה חלק בניהול המקום.

מנהל החשבונות בחברה ציין בחקירתו כי נשכר לעבודה על ידי האחות ר' ובעלה, שהם אלה שמסרו לו את כל המסמכים תמיד, ושמולם היה מתנהל בכל הקשור למשכורות. עוד טען מנהל החשבונות, כי מלבד פגישה אחת בה נכחה – ג' כלל לא היתה עמו בקשר, וכל נושא הכספים, התשלומים והמשכורות טופל מולו על ידי האחות ר'.

לאור כל העדויות הללו, הגשנו בקשה למחיקת כתב האישום שהוגש כנגד ג', בה הבהרנו כי הנאשמת לא לקחה חלק פעיל בניהול החברה ולא ידעה דבר על התנהלותה הכספית. יותר מכך, לפי עדותה של ר', ג' השאירה במשרד צ'קים פתוחים חתומים לצרכי תשלום משכורות, כך שכל אחד יכול היה למלאם. ניהול החברה והקשר מול הספקים ומנהל החשבונות היו תחת ידה של ר' בלבד.

העדויות חשפו: לא מדובר במנהלת פעילה בחברה

לאחר שטיחת העדויות השונות, טענו בבקשתנו למחיקת כתב האישום כי למעשה אין שום הוכחה לכך שהנאשמת שימשה כמנהלת פעילה בחברה, ולכן אין לייחס לה את האחריות לביצוע העבירות המפורטות בכתב האישום שהוגש נגדה, ויש לבטלו. בקשתנו התקבלה, וכתב האישום כנגד ג' נמחק כלא היה.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, המעניק יעוץ משפטי וייצוג בעבירות מס הכנסה ועבירות מע"מ, הכולל ייעוץ וייצוג בשלבים הראשונים של חקירות ומעצרים, וכן ייצוג בניהול תיקים ובערעורים בבית המשפט בהליכי קנס מינהלי, כופר וגילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר