fbpx

א' הוא רופא שיניים מאזור השרון, שנחשד בעבירות של העלמת הכנסות שקיבל במסגרת עבודתו בסך של כחצי מיליון שקלים – ועמד בפני אישום פלילי חמור ביותר על פי סעיף 220 לפקודת מס הכנסה. משרדנו, אשר ייצג את א' מול רשות המסים, הגיש בקשה להמרת ההליכים הפליליים נגדו בתשלום כופר, כבר בשלב הראשוני של החקירות.

עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון – משלמים כופר מס ונמנעים מהליך פלילי (16/7/18)

הליך הכופר נועד למעשה להחליף את ההליך הפלילי: על פי סעיף 221 לפקודת מס הכנסה, לאחר תשלום סכום כספי שנקבע על ידי ועדת הכופר, החשוד משוחרר מאחריות פלילית למעשיו, ההליכים הפליליים כנגדו מופסקים לאלתר, ולא מוגש כנגדו כתב אישום.

ועדת הכופר מקבלת את החלטתה בהתאם לשיקולים שונים, ביניהם חומרת העבירה שבוצעה, מצבו האישי של הנאשם ושל בני הבית התלויים בו, האם ביצע עבירות נוספות בעבר, האם הסיר את המחדלים האמורים ושיקולים רלוונטיים נוספים.

הטענות: מצב בריאותי קשה ושמירת חוק

בבקשה שהגשנו לוועדת הכופר, התייחסנו למספר נסיבות מקלות בעניינו של א', לרבות מצבו הרפואי.

בנוסף, ציינו בבקשה לכופר כי א' הינו אזרח שומר חוק שמעולם לא הסתבך עם רשות המסים או בהליכים פליליים כלשהם. הוא שירת בצבא ובמלחמות ישראל ואף סייע לנזקקים ולניצולי שואה, להם העניק טיפולי שיניים חינם. עוד צוין בבקשה כי חקירתו של א' גרמה לו לתחושה קשה, וכי ייתכן שדי בכך כדי להרתיע אותו מכל המתרחש. א' אף שיתף פעולה עם חוקרי רשות המסים, בכל אחד משלבי החקירה, הודה ונטל אחריות על מעשיו.

משבר מקצועי שנגרם בעקבות החקירה

ההליכים נגד א' פגעו בו גם במישור המקצועי: בשל החשדות נגדו, נלקחו ממשרדו תיקים רפואיים של מטופלים, בהם היו רישומי התשלומים של המטופלים – כך שלא ניתן היה לספק להם טיפול שיניים במשך כל התקופה בה התיקים נעדרו מהמרפאה. בבקשה להמרת האישום הפלילי בהליך כופר, משרדנו טען כי א', המסור מאוד לעבודתו כרופא שיניים ותיק, חש תסכול וקושי בעקבות חוסר היכולת שלו לסייע למטופליו, ובעיקר לאלה שהיו זקוקים לטיפול דחוף.

בעקבות בקשתנו המפורטת, שכללה בנוסף לנסיבות המקלות גם פירוט של מספר מקרים דומים בהם הומר ההליך הפלילי בתשלום כופר, החליטה הוועדה לקבל את בקשתנו ולהטיל על א' כופר כספי בגובה של כ-30% מסכום המסים שהועלמו, בסך של כ-150,000 ₪, ובתנאי שיסיר את המחדלים העומדים נגדו וישלם גם את המסים הנדרשים ממנו על פי חוק.

חשוב לדעת:

ניתן להגיש לרשות המסים בקשה לתשלום כופר בכל שלב בהליך הפלילי, אך הזמן המומלץ ביותר להגשת הבקשה הוא כבר בשלב החקירה – אז סיכוייה להתקבל הם הגבוהים ביותר.

משרד עורכי דין זרקו זמיר הוא משרד עו"ד למסים, המומחה לעבירות מס הכנסה, העלמות מס והגשת בקשות כופר לרשות המסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר