fbpx
קטגוריות: תשלום כופר

זמר מפורסם, קבוצת כדורסל, סופרת ואספן מכוניות – הם רק חלק מעברייני המס שנתפסו ונאלצו לשלם כופר לרשות המסים בשנת 2013, לפי מסמך רשמי שפרסמה הרשות לאחרונה.

עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון – משלמים כופר מס ונמנעים מהליך פלילי (16/7/18)

העלמת עסקאות, דיווחים כוזבים ושיטות יצירתיות להתחמקות מתשלום מס: כל אלה מופיעים בהחלטות ועדות הכופר של מע"מ ומס הכנסה למחצית הראשונה של שנת 2013, שפורסמו לאחרונה. הוועדות דנו בכל הבקשות להמיר הליכים פליליים בתשלום כופר וקיבלו אותן בהתאם לשיקולים שונים כמו מצבו האישי של הנאשם, עבירות קודמות, הסרת המחדל ועוד.

בקבוצת הכדורסל מפצלים משכורות, הזמר המפורסם משמיט הכנסות

עבירות המס השונות כוללות אנשים שניפחו את הוצאותיהם, כאלה ששיקרו לגבי מקום המגורים שלהם כדי ליהנות מהטבות מס, או שפשוט השמיטו חלק מההכנסות שקיבלו. בין המקרים החריגים שפורסמו בקובץ ההחלטות בלט המקרה של בעלי קבוצת הכדורסל מכבי חיפה, שהחליטו לפצל את משכורותיהם של השחקנים הזרים ולערוך חוזי שכר כפולים בסך של כ-1.7 מיליון דולר, כדי להתחמק מתשלום מס הכנסה. הכופר שנקבע לתשלום בעקבות המעשה עמד על חצי מיליון שקלים.

גם הזמר ישי לוי מופיע ברשימת משלמי הכופר לשנת 2013, כאשר נחשד בהשמטת הכנסות במשך ארבע שנים, שסכומן הגיע ל- 103,000 שקלים ועליהן כמובן לא שולם מס הכנסה. לוי נענש בתשלום כופר על סך 50,000 שקלים בנוסף על המס הנדרש, בהתאם להמלצת הוועדה.

הסופרת שהעלימה עסקאות ומטבעות הזהב הנסתרים

הרשימה לא מסתכמת רק בעבירות מס הכנסה. גם בעבירות המע"מ והמכס ישנה רשימה ארוכה של משלמי כופר, ביניהם הסופרת סביון ליברכט, שנחשדה בהעלמת עסקאות שהמס עליהן עומד על סך של 64,157 שקלים ותשלום הכופר שלה נקבע ל-16,040 שקלים.

מקרים מעניינים נוספים כוללים אספן מכוניות שהגיש נתוני יבוא כוזבים במטרה ברורה להתחמק מתשלום מכס בגובה 429,884 שקלים, ונאלץ לשלם כופר על סך של 215,000 שקלים בנוסף על תשלום המס שהעלים. בין הנאשמים נמצא אפילו אדם שהעביר מטבעות זהב במסלול האדום במכס, אך בחר שלא להצהיר על כולם, כדי לא לשלם מס בסך 65,055 שקלים. התוצאה: הוא נענש בתשלום כופר של 32,500 שקלים, לאחר שהסיר את המחדל ושילם גם את המס הנדרש.

מהו הליך הכופר?

הליך כופר הוא חלופה אפשרית להליך פלילי, ואם הוא מאושר על ידי ועדת הכופר ברשות המסים – הנאשם בעבירות מס משוחרר מאחריות פלילית לעבירה שביצע, וההליכים הפליליים נגדו מופסקים. עם זאת, תשלום כופר במקום הליך פלילי לא מבטל את הצורך לשלם את המס בו עבריין המס חייב, אלא מהווה מעין קנס כבד בנוסף לתשלום זה.

מלבד הסרת "הכתם הפלילי", תשלום כופר חוסך זמן, כסף ופרסום שלילי, מונע מהנאשם חרדה ומתח הנלווים לניהול משפט פלילי נגדו, וכמובן חוסך את אי הוודאות הכרוכה במאבק בבית המשפט, שאף פעם אין לדעת כיצד יסתיים. הליך כופר מביא את העניין לסיומו באופן המהיר והיעיל ביותר, במינימום נזק תדמיתי ונפשי.

לחץ כאן להחלטות וועדת הכופר 2013 – מחצית ראשונה

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עורכי דין מוביל בתחום המסים, המומחה בעבירות מס הכנסה, מע"מ ומכס, הלבנת הון ועבירות כלכליות/צווארון לבןוהמעניק יעוץ משפטי משלב החקירה ועד לניהול תיקים וייצוג שוטף מול הרשות להלבנת הון, רשות המסים ובתי המשפט. למשרד התמחות ייחודית בליווי הליכי כופר מס, הליכים מינהליים מול רשות המסים וגילוי מרצון.

 

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר