fbpx

בעל חברה הואשם בניכוי חשבוניות פיקטיביות בסך של למעלה מ-1.6 מיליון ₪. במקום כתב אישום ומאסר בפועל, נגזר עליו לשלם את המע"מ + כופר.

50 גוונים של שחור – החשבוניות הפיקטיביות הן מכת מדינה, עו"ד זרקו זמיר מסבירה בערוץ 10

בעל חברה המעסיקה כ-100 עובדים, הסתבך בעל כורחו בפרשה של חשבוניות מזויפות, כשהעסיק קבלני משנה עבור לקוחותיו, ברובם עיריות, משרדי ממשלה ויזמים פרטיים.
הוא נחשד בניכוי מס תשומות (המע"מ בגין ההוצאות) בגין מסמכים הנחזים כחשבוניות מס, לפי סעיף 117 (ב)(5) לחוק המע"מ, עבירה מהותית שהעונש עליה הוא עד 5 שנות מאסר בפועל.
בהתאם לסעיף 60א', נקבע לו מועד לשימוע לפני הגשת כתב האישום לבית המשפט, ובו הכחשנו את ההאשמות נגדו וטענו כי כל העסקאות המופיעות בחשבוניות שהונפקו עבור חברתו היו אמיתיות.

בפרקליטות נוטים להחמיר

הבעלים טען כי החברה שלו ביצעה את הבדיקות הנדרשות לגבי כל חשבונית שנתקבלה, ובכלל זה: בדיקה האם החברה הרשומה בראש החשבונית פעילה,  קיום ותוקף של אישורי ניהול ספרים וניכוי מס במקור באתר רשות המסים, ואף בדיקת  זהותם של בעלי המניות באתר רשם החברות,  הכל על מנת שלא ליפול לתרמית עם זאת,  בדיקות אלו, כידוע, כבר אינן מספיקות לאור השתכללות השיטות של העבריינים המספקים חשבוניות פיקטיביות.

מתוך ניסיון רב בתחום והיכרות עם מגמת ההחמרה של רשות המסים והפרקליטות במלחמתן בתופעת החשבוניות הפיקטיביות, הגשנו בקשה להמרת כתב האישום בכופר, במסגרתה טענו כי בעל החברה עשה את כל המאמצים לוודא כי החשבוניות תקינות. זאת ועוד, נראה היה כי הבעלים, יחד עם רבים נוספים, היה קרבן ל'תרגיל עוקץ' של שלושה קבלני משנה, אשר בשיטות משוכללות יצרו חזות של חשבוניות מס תקינות הניתנות כדין.

כלל הטענות שהעלינו התקבלו, ובמקום כתב אישום שיכול היה להוביל להליך משפטי ארוך, יקר ומייגע, המרנו עונש פוטנציאלי של עד חמש שנות מאסר בתשלום כופר על סך  82 אלף שקלים בלבד. התיק נסגר, בעל החברה לא נאסר, לא נקנס ונותר ללא רישום פלילי, ויכול להמשיך ולנהל את חברתו כרגיל.

מי נושא באחריות לזיהוי חשבונית פיקטיבית?

לפי הפסיקה, מקבל החשבונית, חייב להשתמש בכל האמצעים הסבירים העומדים לרשותו על מנת לוודא שהחשבונית שהוא מקבל היא אמיתית וניתנה לו ע"י האדם או החברה שסיפק את השירות. אם לא ביצע בירור שכזה ולא הגיע לרמה גבוהה של וודאות לגבי אמיתות החשבונית בכל עסקה,  הוא נושא באחריות פלילית ומסתכן במאסר וקנס במישור הפלילי, ושומת תשומות או כפל מס במישור האזרחי.

למשרדנו  התמחות ייחודית בטיפול בעבירות או חשד לעבירות הנוגעות לחשבוניות פיקטיביות, ובהגשת בקשות כופר והנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר להתייעצות בנושא.

לקריאה נוספת על חשבוניות מזויפות, לחצו  כאן

להורדת המדריך להימנעות מחשבוניות פיקטיביות לחצו כאן

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר