fbpx
קטגוריות: התמודדות עם חקירה והליך פלילי

מה עושים כשאחד הפחדים הכי גדולים שלכם מופיע אצלכם בדלת? גם אם מתחשק לכם לברוח בצרחות, לפעמים אין ברירה אלא להכניס אותו פנימה בחיוך, להציע לו עוגיות ולהעמיד מים על האש – במיוחד כשמדובר בביקורת פתע של מס הכנסה.  ביקורת פתע של מס הכנסה בעסק עלולה להיות עניין מלחיץ, אבל שמירה על שלווה ושליטה עצמית תסייע לכם לצאת ממנה בלי פגע.

מה עושים בזמן ביקורת מס הכנסה בעסק? עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה בתוכנית סוגרים חשבון

בעלי עסקים רבים חרדים מפני מס הכנסה, גם אם הם מקפידים על מילוי כל החוקים והתקנות. הם חוששים מהכללים המסובכים, מהשפה המקצועית שלא תמיד ברורה להם, מכך שאולי לא יבינו משהו או שיטמנו להם פח.

אי אפשר לחמוק מביקורת של אנשי מס הכנסה. לפעמים זו ביקורת אקראית – אולי כי פתחתם עסק חדש, או כי מתבצעת סקירה של עסקים באזור – ולפעמים מדובר בביקורת מכוונת לעסק שלכם, ייתכן שבעקבות טיפ ("הלשנה") ממתחרה מפרגן. כך או כך, במהלך ביקור מפתיע שכזה הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על שלוות הנפש שלכם… וגם על כל מילה שתוציאו מהפה.

עשה ואל תעשה: כך תפעלו במהלך ביקורת מס הכנסה

  • זכרו: מדובר בביקורת בלבד. איש לא מאשים אתכם במשהו, כך שאין סיבה להתנהג כמו אשמים. נסו להתנהג בפתיחות ובאדיבות ככל האפשר. הזמינו את המבקרים ממס הכנסה להיכנס פנימה והציעו להם שתייה. ודאו שתשומת הלב שלכם ממוקדת בהם ולא בלקוחות או בעניינים אחרים, כדי שתוכלו להקשיב היטב לשאלותיהם.
  • הקפידו לדבר רק כמענה לשאלות. ספקו תשובות קצרות וענייניות ככל האפשר, מבלי לנדב מידע שעליו לא נשאלתם. חשוב מאוד לכלול בדברים רק מידע שאתם בטוחים בו ויודעים כי אין סיכוי שיסבך אתכם. במקרה של שאלה שאינכם בטוחים כיצד לענות עליה או לא זוכרים את התשובה המדויקת – אל תתביישו. הסבירו למבקרים שכרגע אינכם יכולים לענות, והבטיחו להם לבדוק את הדברים ולשוב אליהם בהקדם עם התשובה.
  • חשוב מאוד להישאר רגועים, ולשקול היטב את כל מה שתאמרו. גם אם מנסים לגרור אתכם לוויכוח או להפתיע אתכם בשאלות קנטרניות, שמרו על מענה ענייני ומחושב, בלי לשלוף מהשרוול אמירות שאינן מדויקות או שעלולות לסבך אתכם. אינכם חייבים לענות לכל שאלה ושאלה, ולפעמים מותר לכם לענות שאינכם יודעים או זוכרים כרגע.
  • אל תיפלו למלכודת ה"סחבקיות". אנשי מס הכנסה ינסו להתחבב עליכם ולהציג את עצמם כחברים שלכם, כדי שתספקו מידע שאולי לא התכוונתם לתת. שמרו על נימוס ואדיבות, אך גם על ריחוק – זכרו תמיד שהם מחפשים אתכם, וממש לא באו כדי לעזור לכם.
  • הציגו תמונה מאוזנת שתשקף את המצב בעסק במהלך כל השנה, כאשר אתם נשאלים על הכנסות והוצאות העסק. כך למשל, אם הביקורת מתבצעת בתקופה עמוסה במיוחד, כמו לפני החגים, הקפידו להדגיש כי מספר העסקאות באותו יום רב מהרגיל, וכי הממוצע נמוך יותר.
  • שימו לב שהמבקרים מטעם מס הכנסה רושמים את מהלך השיחה ביניכם. לקראת תום הביקורת, בקשו לעבור יחד עמם על הרשימות, ולוודא שהן אכן מייצגות את מה שנאמר. אם מצאתם אי דיוקים – התעקשו לתקן אותם במקום. בקשו עותק מהרשימות, כדי להעביר לרואי החשבון שלכם.

כמעט כל עסק יעבור ביקורת מס הכנסה לפחות פעם אחת במהלך חייו, ובדרך כלל אין סיבה ממשית להתרגש מהעניין. גם אם המבקרים ימצאו ליקויים קלים, ברוב המקרים יהיה באפשרותכם לתקן את הנדרש במהרה, ללא נזק או סיבוכים.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בעבירות מסים, הלבנת הון וצווארון לבן, ועוסק בייצוג לקוחות בהליכים פליליים ואזרחיים מול רשות המסים, מס הכנסה ומע"מ.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר