fbpx

השופטים קבעו כי עצם האישום הפלילי חמור מהעבירה עצמה, ולכן ביטלו את ההרשעה והחליפו אותה בקנס מינהלי.

עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" אודות עבירות מס טכניות והימנעות מהן

העונש הומר בקנס מינהלי. כנגד ש', העוסק בעבודות גננות ופיתוח, הוגש כתב אישום בשל עבירות טכניות של אי-הגשת דו"חות אישיים למס הכנסה לשנים 2008-2005. מכיוון שרוב עבודתו של ש' היא מול גורמים בטחוניים מסווגים, הוא חייב לעמוד בתנאי מכרז, שאחד מהם הוא חוסר עבר פלילי, ולכן העבירות בהן הואשם היו עלולות לפגוע בפרנסתו באופן משמעותי. ש' הגיש את הדו"חות והסיר את המחדלים, כך שהעונש הצפוי היה מאסר על תנאי וקנס כספי.

המרת העונש בקנס מנהלי – אפשרית רק ללא הרשעות קודמות

כדי להימנע מהרשעה פלילית, ש' הגיש בקשה להמרת העונש בקנס מינהלי – בקשה שהתאפשרה לו לאור הגשת הדו"חות הדרושים. אלא שבקשתו של ש' נדחתה, מכיוון שהיתה לו הרשעה קודמת בתיק מע"מ משנת 2004, ואילו רשות המסים דורשת שלנאשם לא יהיו הרשעות קודמות בתחומי המס ב-10 השנים האחרונות, כדי שניתן יהיה להמיר את עונשו לקנס מינהלי. במקרה של ש', עברו רק 7.5 שנים מיום הרשעתו בתיק מע"מ.

מכיוון שחוק המרשם הפלילי קובע כי לאחר 7 שנים כבר חלה התיישנות על הרשעת המע"מ, הגשנו בקשה נוספת להמרת כתב האישום בקנס מינהלי, ובה נטען כי התיישנות לאחר 10 שנים אינה סבירה ומידתית, וסותרת את החוק. עוד ציינו בבקשה כי ישנה חשיבות רבה לביטול הרשעתו של ש', מכיוון שהיא תפגע אנושות בעיסוקו.

הדגשנו כי מאז הורשע בתיק המע"מ, ש' לא יכל לגשת למכרזים של משרד הביטחון והתעשייה האווירית, כך שפרנסתו נפגעה, ורק לאחרונה חזר לעבוד מול גורמים אלה, בעקבות התיישנות העבירות. הפעם, אם יורשע – ייאלץ ש' להמתין 7 שנים נוספות עד שיוכל לשוב למסלול חיים נורמטיבי ולפרנס את משפחתו.

בית המשפט קבע: הנזק שבאישום פלילי גדול מחומרת העבירה

רשות המסים דחתה גם את הבקשה הנוספת שהגשנו בנושא, ולכן משרדנו פנה לבית המשפט וטען לאי-הרשעה – צעד חריג בתחום עבירות המס.

לפי החוק, הימנעות מהרשעה מתרחשת כאשר היחס בין חומרת העבירה לבין הנזק הצפוי לנאשם אינו סביר. כלומר – הרשעה תפגע פגיעה חמורה בשיקומו, ולעומתה ויתור על הרשעה לא יפגע באופן מהותי במשמעות העונש שיקבל במקומה.

הראינו לבית המשפט כי המחדלים המדוברים הוסרו על ידי הנאשם, כאשר סירובה העקבי של רשות המסים להמיר את כתב האישום בקנס מינהלי, עלולה להביא לפגיעה חמורה בפרנסתו של ש'. בנוסף, הראינו כי אין מדובר בעבירות חמורות ביותר, ולכן יש לבטל את ההרשעה ולהטיל עליו עונש של שירות לתועלת הציבור.

בזכות ההתמדה והנחישות של משרדנו, יחד עם היכרות מעמיקה עם תחום המסים והחוק, השופט אימץ את הטיעונים שהעלינו בפניו והחליט לבטל את הרשעתו של ש'. העונש שנקבע לו עמד על 300 שעות שירות לתועלת הציבור בלבד, והוא יוכל להמשיך בעבודתו – ללא כל הרשעה פלילית.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בייצוג לקוחות ונאשמים בעבירות מס בפני רשות המסים, כולל הגשת בקשות להמרת הליכים פליליים בהליך כופר וייצוג בבית המשפט.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר