fbpx

העלמת מסים היא עבירה חמורה ביותר, שפוגעת בכספי ציבור ומגבירה את הנטל על כיסם הפרטי של אזרחי המדינה. לכן, העונש המקובל על עבירות אלו כולל לרוב מאסר ממושך וקנס כספי גדול, וזהו העונש שביקשה המדינה להטיל על הנאשם גם במקרה זה.

עו"ד זרקו בתוכנית 'פרקליטים עד הבית' – איך נמנעים מניכוי חשבוניות פיקטיביות

ר' היה בעל חברה שנאשם בעבירות מע"מ בעקבות הוצאת חשבוניות פיקטיביות, קבלה וניכוי של חשבוניות פיקטיביות, כשסכום המס שהועלם עמד על כ-1.5 מיליון שקלים. כמו כן, נאשם ר' באי הגשת דו"חות שנתיים  למס הכנסה. הנאשם הוציא את החשבוניות הפיקטיביות לבעל חברה אחרת, שניכה הוצאות מבלי שהיו לו כאלה בפועל, וכך סייע הנאשם לבעל החברה האחרת להקטין את תשלומי המע"מ. במקביל, ר' קיבל חשבוניות פיקטיביות מאותו אדם, ובאמצעותן ניכה תשומות פיקטיביות. כל העבירות בוצעו בכוונה ועל מנת להתחמק מתשלום מס.

משרדנו ייצג את הנאשם בבית המשפט, תוך העלאת טענות בהתייחס לנסיבות ביצוע העבירה ולנסיבות מצבו הבריאותי והנפשי.

נסיבות מקילות בביצוע עבירת חשבוניות פיקטיביות

מבחינת נסיבות ביצוע העבירה, נטען כי בעל החברה השנייה ניהל בפועל את שתי החברות המדוברות, והשתמש בר' כמעין "איש קש" שלו שקיבל מדי חודש 4,000 ₪ תמורת החשבוניות שהנפיק לו. מלבד תשלום חודשי זה, לא קיבל הנאשם שום סכום מהמסים שהועלמו, ולכן אין לייחס לו את מלוא סכום העבירה. בנוסף, ר' כלל לא הבין את משמעות המעשים שביצע, ורק לאחר קבלת כתב האישום הסברנו לו במה בדיוק מדובר.

כשהבין את מצבו, ר' הודה בכתב האישום, לקח אחריות על מעשיו, הביע חרטה, חסך בזמן שיפוטי והצהיר כי לא יחזור על מעשיו אלה. לר' אין עבר פלילי, ובשנים שחלפו מאז ביצוע העבירה לא ביצע עבירות נוספות.

את דו"חות מס הכנסה החסרים, טענו בבית המשפט כי לא ניתן להגיש מכיוון שהחשבוניות פיקטיביות, ולכן גם הדו"ח פיקטיבי וחסר כל ערך.

הקלה נוספת בעונש בעקבות מצבו הרפואי הקשה של הנאשם

מבחינת נסיבותיו הרפואיות של הנאשם, משרדנו הציג לבית המשפט מסמכים רפואיים לרבות חוות דעת רפואיות, כי הנאשם מוגדר כסובל מנכות בשיעור של 100%, מבעיות לב קשות, וכן כי הוא מועמד להשתלת לב. התיק הרפואי שלו מעיד על הידרדרות במצבו מרגע שנפתחה נגדו חקירה, הוא מצוי בפחד מתמיד ובמתח נפשי גדול המסוכנים מאוד לבריאותו וזקוק למעקב רפואי צמוד.

בנוסף, לנאשם אישה ושלושה ילדים, שאינו יכול לפרנס בשל מצבו הרפואי. את רוב זמנו מעביר ר' בבתי חולים, באשפוזים ובדיקות, והחרדה המתמדת בה הוא מצוי הובילה אותו למצב נפשי קשה ולדכאון.

מתוך נסיבות אלה, ביקשנו מבית המשפט לבחון את הנזק מול התועלת שבגזר דין חמור. לא ביקשנו להקל ראש בחומרת העבירות, אלא לראות במקרה זה כחריג, ולהבין שעבור הנאשם – מאסר או ביצוע עבודות שירות מהווים סכנה של ממש, ושתשלום קנס כבד יביא את משפחתו לקריסה כלכלית. העונש שביקשנו מבית המשפט הוא כתב התחייבות בסכום גבוה ככל שיימצא לנכון, ומאסר על תנאי.

בית המשפט קבע: למרות חומרת העבירה – מדובר בעבריין משני בסכנת חיים

בית המשפט קיבל את טענתנו כי לא צריך לייחס לנאשם אחריות להעלמת הסכום המלא, וכי ר' אכן ביצע שירות עבור אחרים. כמו כן, נקבע כי הנאשם הוא עבריין משני והאחריות הכבדה יותר מוטלת על מפעיליו.

בנוסף, השופט קבע כי מצבו הרפואי של הנאשם אכן עשוי להידרדר עד לרמה קריטית ביותר, ולכן ניתוקו מחייו הרגילים, המוקדשים לשיפור מצבו, והעברתו למאסר או לעבודות שירות – עשויים לגרום לתוצאות בלתי הפיכות. הטלת קנס תוביל גם היא לקריסה כלכלית, פיזית ונפשית של הנאשם, ובהתחשב בכך שהוא אכן לא נהנה מכספי המסים שהועלמו – נקבע כי בית המשפט ינהג במקרה זה על פי מידת הרחמים, ויתייחס אליו כחריג, כפי שביקשנו.

בזכות כל טענותינו אלה, העונש שהוטל על ר' עמד על 18 חודשי מאסר על תנאי בלבד וחתימה על התחייבות בסך של 50,000 ₪ שלא יעבור עבירות דומות – ללא מאסר בפועל או קנס כספי.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, בעל מומחיות וניסיון רב בייצוג נאשמים בתיקים פלילים של חשבוניות פיקטיביות. המשרד מעניק ייעוץ משפטי ומייצג לקוחות הנאשמים בביצוע עבירות של חשבוניות פיקטיביות, בניהול התיק בית המשפט, בביצוע עסקאות טיעון, בהגשת ערעורים, בהליכי כופר וכן במגעים עם רשות המסים כדי להסיר מחדלים ולהקל על העונש.

המשרד מייצג גם בהליכים אזרחיים וכספיים המתנהלים מול רשות המסים בעניינים הקשורים לחשבוניות פיקטיביות, כגון שומות, השגות וערעורים אזרחיים על השומות ו/או פסילת ספרים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר