fbpx
קטגוריות: תשלום כופר

שופט כדורגל, בעלי מסעדה ידועה בתל אביב ויבואן שהעלים יותר מ-1.5 מיליון שקלים, הם בין עברייני המס שנתפסו על ידי רשות המסים ושילמו כופר, לפי דיווח רשמי על החלטות הכופר שמפרסמת הרשות מדי שנה.

עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון – משלמים כופר מס ונמנעים מהליך פלילי (16/7/18)

הצהרות כוזבות, השמטת הכנסות, ניפוח משכורות ועוד דרכים יצירתיות להתחמקות מתשלום מס – פורסמו לאחרונה במסמך החלטות ועדות הכופר של מס הכנסה ומע"מ למחצית השנייה של 2013. בכל אחד מהמקרים, דנו הוועדות בבקשה להמרת ההליך הפלילי של נאשמים בתשלום כופר, וקיבלו אותן על סמך שיקולים שונים כמו הסרת המחדלים, מצב אישי, עבירות קודמות ועוד.

שופט הכדורגל העלים הכנסות, מנכ"ל איגוד הכדורסל גר בישוב הלא נכון

בין עבירות המס ניתן למצוא אנשים שהעלימו סכומי כסף שהרוויחו כדי לשלם פחות מס, דיווחו על כמות הוצאות מנופחת או דיווחו על מגורים בישוב בפריפריה, המקנה הטבות מס. אחד המקרים הבולטים בדו"ח הרשות הוא של שופט הכדורגל שמואל שטייף, שנסע לשפוט במשחקים בחו"ל ולא דיווח על הכנסותיו ממשחקים אלה בין השנים 2009-2000, ובסך הכל העלים כ-190,000 ₪. סכום הכופר שנקבע לו עמד על 60,000 ₪ בנוסף למסים שנדרש לשלם.
בצד השני של עולם הספורט, מנכ"ל איגוד הכדורסל יעקב בן שושן ורעייתו איריס החליטו לדווח לרשות המסים כי הם מתגוררים בקיבוץ הגושרים שבגליל, המזכה בהטבות מס – למרות שלמעשה התגוררו באזור המרכז. השניים העלימו כ-270,000 ₪ במשך חמש שנים, ובהתאם להמלצות
היחידה החוקרת, הוטל עליהם תשלום כופר בסך 67,000 שקלים.

הסוחר המציא יהלומים לא קיימים, בעלי המסעדה ניפחו את שכר המלצרים

כמה מהשיטות בהן נקטו מעלימי המס היו יצירתיות במיוחד, וחלקן הגיעו לסכומים אדירים של כסף שהועלם מעיני הרשויות. בעלי החברה המפעילה את המסעדה התל אביבית "מל ומישל", ניר ומאיה וימן, החליטו לדווח על משכורות מנופחות ששולמו לכאורה למלצרי המסעדה בין השנים 2011-2008, וכך הצליחו להעלים כ-300,000 ₪. תשלום הכופר שהוטל עליהם עמד על כשליש מהסכום – 100,000 ₪.
מקרה מעניין נוסף הוא של סוחר בשם סמי פנחס, שדיווח על סחר ביהלומים במקום סחר בתכשיטים, וכך נמנע מתשלום מס של 119,848 ש"ח במשך שנה, עד שנתפס והוטל עליו לשלם כופר בגובה של 34,454 ₪, לאור נסיבות מקלות שכללו את הסרת המחדל ותשלום מלוא המסים שבהם היה חייב.
אחד המקרים החמורים ביותר שדווחו היה זה של אברהם בן זקן, שהגיש נתונים כוזבים בשם חברת יבוא חלקי חילוף לרכב, והנמיך את מחירי היבוא כדי להתחמק מתשלום סכום של 1,559,610 מיליון שקלים. לאחר דיון בנימוקים השונים ותשלום המסים הנדרשים, סכום הכופר שהוטל עליו לשלם עמד על 779,469 ₪.

מהו הליך הכופר, ומתי ניתן לעשות בו שימוש?

הליך כופר יכול להוות חלופה להליך פלילי, במצב בו ועדת הכופר ברשות המסים מאשרת את ביצועו. אדם הנאשם בעבירות מס יכול להשתחרר מאחריות פלילית לעבירה שביצע, אם בקשתו להמרת ההליך הפלילי בכופר מאושרת על ידי הוועדה, ועם האישור – ההליך הפלילי נגדו מופסק. למרות זאת, גם מי שעונשו הומר בתשלום כופר, עדיין חייב לשלם את סכום המס שהעלים, והכופר מהווה מעין קנס כבד נוסף על התשלום לרשות המסים.
תשלום הכופר חוסך רישום פלילי ופגיעה בשמו הטוב של עבריין המס, וכמובן גם כסף ופרסום שלילי נגדו. הליך הכופר מביא לסיום לפרשה במהירות וביעילות, מבלי להסתבך בנזק נפשי ותדמיתי כבד מאוד, שהיה יכול להיגרם מהליך פלילי.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עורכי דין מוביל בתחום המסים, המומחה בעבירות מס הכנסה, מע"מ ומכס, הלבנת הון ועבירות כלכליות/צווארון לבןוהמעניק יעוץ משפטי משלב החקירה ועד לניהול תיקים וייצוג שוטף מול הרשות להלבנת הון, רשות המסים ובתי המשפט. למשרד התמחות ייחודית בליווי הליכי כופר מס, הליכים מינהליים מול רשות המסים וגילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר