fbpx

מידע על חשבונות בנק בחו"ל עלול להגיע גם לרשות המסים בישראל.

עו"ד זרקו זמיר על האמנה הבינלאומית לחילופי מידע פיננסי. תוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 26/2/19

בשנים האחרונות תושבי ישראל שברשותם חשבונות בנק בלתי מדווחים בחו"ל החלו להיות מודאגים- ובצדק. החשש הוא כי הבנקים בחו"ל יעבירו מידע אודות תושבי ישראל שברשותם חשבונות בבנק, אם לרשות המסים בישראל באופן ישיר ואם דרך מדינות אחרות. לאחרונה, פורסם כי רשות המסים האמריקאית מהדקת את אחיזתה במספר בנקים בשוויץ, ובכלל זה סניפים של בנקים ישראליים. לפיכך, חשוב לדעת כי מידע העובר לידי רשות המסים האמריקאית עלול להגיע בסופו של דבר גם לרשות המסים בישראל, לאור שיתוף הפעולה בין הרשויות. בנוסף לארצות הברית, ייתכן שמידע על ישראלים בעלי חשבונות זרים יועבר לרשות המסים בישראל ממדינות שונות באירופה.

חשבונות בנק בלתי מדווחים בחו"ל – מה קובע החוק?

בשנת 2003, שיטת המס בישראל שינתה את פניה, והפכה משיטת מיסוי טריטוריאלית (לפיה ממסים את הכנסות הנישום שהופקו בישראל בלבד) לשיטת מיסוי פרסונאלית (לפיה ממסים את כל הכנסותיו של נישום תושב ישראל, ללא תלות במקום הפקתן – בארץ או בחו"ל). לאור שינוי זה בשיטת המיסוי, הכנסות של תושב ישראל המופקות מרכוש, נכסים, הון וכדומה בחו"ל, חייבות גם הן להיות מדווחות לרשות המסים בישראל.

הגשת דיווח כוזב למס הכנסה? מומלץ לבצע גילוי מרצון

רשות המסים נאבקת בתופעת עבריינות המס בחו"ל, ובמסגרת מאבקה הינה מהדקת קשרים עם סניפי בנק בחו"ל ועם רשויות מס ברחבי העולם, במטרה לאתר חשבונות בנק לא מדווחים של תושבי ישראל בחו"ל. בניסיון למגר את תופעת עבריינות המס בחו"ל, בחודש נובמבר 2011 פרסמה רשות המסים הוראת שעה לגבי הליך גילוי מרצון, המתייחסת לנכסים של הנישום המצויים בחו"ל.

מטרת הוראת השעה הנ"ל, אשר היתה תקפה בין חודש נובמבר 2011 והוארכה עד לחודש ספטמבר 2012, היתה לעודד נישומים לחשוף את הכנסותיהם מנכסיהם שבחו"ל, ולבצע את הליך הגילוי מרצון. בתמורה, רשות המסים תקנה לנישום חסינות לעניין נקיטת הליכים פליליים בתחום המס וכן הקלות לגבי גביית קנסות, ריבית והצמדה – עד לכדי ביטול מוחלט.

בהתאם לפרסומים האחרונים בנושא, בכוונת רשות המסים להגיע להסכמים מול גורמים זרים, ומכוח הסכמים אלה יעבור לרשות המסים בישראל מידע שלא היה בידיה. כשיועבר מידע זה, יהיו הנישומים חשופים להליכים פליליים ואין ספק כי יוטלו עליהם קנסות כבדים במקרה של הגשת דיווח כוזב והעלמות מסים. על כן, נראה כי הצעד החכם לעשות הוא ליזום בקשה לגילוי מרצון אודות הכנסות שהופקו בחשבונות בחו"ל, באמצעות עו"ד מומחה למסים ועבירות מס בכלל ולהליך הגילוי מרצון בפרט.

*חשוב לדעת כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עורכי דין מוביל בתחום המסים, המומחה בעבירות מס הכנסה ומע"מ, הלבנת הון ועבירות כלכליות/צווארון לבןומעניק יעוץ משפטי משלב החקירה ועד לניהול תיקים וייצוג שוטף מול הרשות להלבנת הון, רשות המסים ובתי המשפט.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר