fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מס הכנסה

מי יקבל את הבית, את הכלב ואת החופש הגדול עם הילדים? אם אתם לא מצליחים להגיע להסכמה ורבים על כל סעיף – היזהרו: בן זוג כועס עלול להכניס גם את רשות המסים לקלחת, ואתם ממש לא רוצים שזה יקרה.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה מדוע סחיטה בין בני זוג במהלך גירושין עשויה להפוך את הקערה על פיה, FAMILY GUIDE וואלה

זוגות הפותחים בהליכי גירושים מסתכסכים ביניהם לא פעם בנושאים רבים: חלוקת רכוש, משמורת על הילדים, מזונות ועוד. בשנים האחרונות נוסף נושא חדש לרשימה הזאת – איומים בפנייה לרשות המסים ודיווח על העלמות מס שביצע אחד מבני הזוג.

מתגרשים – ומאיימים לפנות לרשות המסים

לא מעט אנשים המצויים בהליכי גירושים מוצאים את עצמם מול איום הלשנה מצד בן הזוג לשעבר, או מנגד, שוקלים להשתמש באיום כזה נגד הצד השני, כדי להשיג הישגים בהסכם הגירושים. עם זאת, כדאי לשקול את הנושא בכובד ראש, שכן הלשנה לרשויות עלולה לפתוח תיבת פנדורה ולפגוע לא רק בצדדים המסוכסכים, אלא גם בילדיהם.

הלשנות עלולות להוביל להטלת קנסות בסכומים גבוהים מאוד על הנאשם, או אפילו למאסר. כשמדובר בגבר, הוא עלול לפשוט רגל כך שלא יוכל כלל לשלם מזונות; ומצבן של נשים גרוע יותר, כי המאסר שלהן פוגע מאוד בילדים. לכן, יש לבחון היטב כל שימוש בהלשנות במהלך הגירושים. 

הבעל לא נכנע לאיומים מצד אשתו, ובחר בהליך גילוי מרצון

באחד המקרים, בעלים של חברה עמד בפני רשימת דרישות ארוכה מאשתו לשעבר, שהבהירה לו כי אם יסרב, היא תלשין על העלמות המס הרבות שלו, שהצטברו לסכום גבוה של כמיליון שקלים. האיש חשש מאוד מכך שבעקבות ההלשנה ייכנס לכלא.

ואולם, כאן נכנס לתמונה הליך גילוי מרצון, שבמסגרתו מאפשרת רשות המסים למעלימי מס לדווח בעצמם על עבירות המס שביצעו, ולהימנע מהליך פלילי. בתמורה, הם משלמים את המס בו הם חייבים בעקבות הסכום שהעלימו. ואכן, במקרה הזה בעל החברה החליט לא להיענות לאיומים של אשתו, אלא לפנות בעצמו לרשויות ולשלם את חובו למס הכנסה – סכום של כ-400 אלף שקלים. ראוי לציין כי הליך גילוי מרצון הסתיים בסוף שנת 2019 ולא ברור אם ישוב. לעדכונים בנושא לחצו כאן.

הבעל שקל להלשין על אשתו, אך התחרט בגלל הילדים

אבל לא תמיד הגברים הם אלה שמעלימים מס. כך למשל, במקרה אחר, גבר ביקש להתגרש מאשתו, שעבדה כעצמאית. היא דרשה דמי מזונות גבוהים מאוד, תוך שהיא מדווחת על הכנסה חודשית של 3,000 שקלים בלבד. ואולם, בעלה לשעבר החזיק בהוכחות לכך שבפועל, מדובר ב-20 אלף שקלים בחודש.

הלקוח שקל לדווח לרשויות על העלמות המס של אשתו, אך לאחר שבחן לעומק את ההשלכות –למשל, שאשתו עלולה להיכנס לכלא לזמן לא קצר, או לשלם סכומים עצומים שאינם בהישג ידה – הבין שילדיו עלולים להיפגע. בעקבות המצב הוא אמנם ויתר על כוונתו לפנות לרשויות המס, אך השתמש במידע שהיה בידו כדי להשיג תנאים טובים יותר בהסכם הגירושים.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בעבירות מס הכנסה, מע"מ, הלבנת הון וצווארון לבן, מייצג חשודים ונאשמים בהליכים משפטיים מול רשות המסים ומטפל בהגשת בקשות כופר והליכי גילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר