fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מע"מ, סיפורי הצלחה

כאשר העוסק אינו מעביר למדינה את כספי המע"מ ששולמו לו, מדובר בכסף שנגזל מהציבור ופוגע בקופה הציבורית. לכן, במקרים כאלה נוהג בית המשפט לגזור עונש כבד – על מנת להבהיר לנאשם את משמעות המעשים וכן כדי להרתיע בעלי עסקים נוספים מלבצע עבירות דומות.

הגישו דוח מע"מ גם אם אתם לא יכולים לשלם אותו כרגע! ערוץ 13, פרקליטים עד הבית, 6/10/18

פשיטת רגל ומסעדה שנסגרה

ל', בעלת מסעדה, הואשמה באי הגשת חמישה דו"חות תקופתיים למע"מ, והורשעה על פי הודאתה. עבירה מסוג זה נחשבת לחמורה בעיני החוק, כיוון שכספי המע"מ למעשה מועברים מהלקוחות למדינה באמצעות העוסק שמשמש כ"נאמן" שלכספים אלו.

במקרה של ל', התביעה ביקשה לגזור על הנאשמת ששה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, וקנס כספי. להגנתה של ל', העלינו מספר טענות בפני בית המשפט:

המסעדה בבעלותה של הנאשמת פעלה למשך כשנה בלבד ונסגרה עקב קשיים כלכליים. הנאשמת, בעלה ושלושת ילדיה, עברו להתגורר בשכירות לאחר שלא עמדו בתשלומי המשכנתא והבנק מימש את דירתם. בעקבות אירועים אלה בני הזוג הגיעו להליכי פשיטת רגל.

עוד נטען להגנתה של ל' כי הנאשמת לא יכולה להסדיר את חובותיה ישירות מול רשות המסים כיוון שיש לה צו כינוס נכסים, ולכן כל סכום שישולם למע"מ – יהיה בבחינת העדפת נושים.

השופט החליט שלא להכביד על הנאשמת מעבר ליכולותיה

בבית המשפט ציין השופט כי ל' לא הסירה את המחדלים מול המע"מ, כלומר לא שילמה למע"מ את חובה, אך לזכותה ציין כי אין לה עבר פלילי, הודתה באשמה ועל כן חסכה בזמן שיפוטי יקר, וכי יש להתחשב במצבה הכלכלי הקשה. מתוך דברים האלה, סבר השופט כי אין להכביד על הנאשמת במאסר לריצוי בעבודות שירות, ולכן הסתפק במאסר על תנאי. לגבי הקנס, השופט הסביר כי גובה התשלום צריך להיות כזה שיאפשר לנאשמת לקיים חיים בסיסיים ולא יוביל אותה לקריסה כלכלית. עם זאת, לאור חומרת מעשיה, על הקנס להיות בסכום משמעותי.

בזכות הטענות שהעלינו לזכות הנאשמת בבית המשפט, עונשה של ל' – שהיתה עלולה לקבל עונש מאסר לריצוי בעבודות שירות וקנס גבוה – הסתכם בחמישה חודשי מאסר על תנאי, קנס על סך 8,000 שקלים והתחייבות כספית בסך 15,000 ש"ח להימנע מעבירות מע"מ במשך שלוש שנים.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, המעניק יעוץ משפטי וייצוג בעבירות מס הכנסה ועבירות מע"מ, הכולל ייעוץ וייצוג בשלבים הראשונים של חקירות ומעצרים, וכן ייצוג בניהול תיקים ובערעורים בבית המשפט בהליכי קנס מינהלי, כופר וגילוי מרצון.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר