fbpx

באמצעות העמדת פנים של שני חברים, נולד כתב אישום על העלמת מס בגובה מיליון שקלים.

 

ת', צעיר בשנות ה-30 לחייו, הואשם יחד עם חברו מ' בעבירות מס חמורות. לפי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה, מ' היה בעל חנות רהיטים, ושיכנע את ת' להעמיד פנים כי הוא בעל העסק והמנהל היחיד שלו. זאת, במטרה להסתיר את העובדה שמ' הוא הבעלים האמיתי, ולסייע לו לחמוק מתשלומי מס.

לפי כתב האישום, השניים לא ניהלו ספרים כנדרש בחוק, הסתירו את העסקאות שביצעו וקיבלו תשלומים במזומן בלבד, כדי להימנע מרישום שיוביל לדרישה לתשלומי מסים. עוד נטען כי השניים לא שילמו מסים כלל, ואף העסיקו בחנות מוכר ושילמו לו במזומן בלבד, בלי להפיק לו תלוש שכר כחוק ובלי לנכות עבורו תשלומים שונים.

התביעה העריכה את הכנסותיהם של השניים ביותר ממיליון שקל בשנה שלא דווחו לרשות המסים, ודרשה כי יוטלו עליהם עונשי מאסר בפועל.

הטענות: ת' נגרר לביצוע העבירות, ולא יזם אותן

בבית המשפט, טען משרדנו כי חברו של ת' הוא שעמד מאחורי העבירות. הוא זה שהחזיק בידע ובניסיון וזה שקיבל את ההחלטות בעסק. מ', שהיה פושט רגל, השתמש בת' כדי להסתיר מהרשויות שהוא בעל העסק האמיתי, מאחר שלא רצה להסתבך. כך, לת', שלא הבין בתחום, היה רק חלק קטן בביצוע העבירות.

בנוסף, ציין משרדנו כי בפועל, העבירות נעשו בתקופה של חמישה חודשים ולא כמה שנים, וכי ההכנסות בתקופה זו היו כ-400 אלף שקל בלבד – בניגוד למיליונים שעליהם דיברה התביעה. לטענתנו, החוב הפתוח של ת' הסתכם בכ-2,000 שקל, ששולמו. עוד טענו כי בשנה שבה בוצעו העבירות סבל ת' ממצב נפשי קשה ומאיומים שהופנו אליו מהשוק האפור. מ' עזר לו בבעיות אלה, וכך שוכנע ת' להסכים לרשום את העסק על שמו.

השופטת התחשבה במצב המשפחתי ובנכונות של ת' להחזיר את חובו

לאחר שהציג משרדנו תיקים אחרים שבהם בוצעו עבירות חמורות יותר מזו של ת', אך הנאשמים קיבלו עונש קל של עד שישה חודשי עבודות שירות, ביקשנו לקבוע לו עונש של מאסר על תנאי ולכל היותר מאסר שירוצה בעבודות שירות. הדגשנו כי ת' מפרנס שני ילדים, מצוי בפשיטת רגל ומרוויח שכר נמוך למדי בכל חודש. בנוסף, הוא מתנדב במרכז שיקומי ובבית אבות.

השופטת הסכימה עם הטענה כי תקופת ביצוע העבירות היתה קצרה במיוחד, וכי הכנסות השניים היו נמוכות בהרבה ממיליון שקל. היא ציינה כי ברור שמ' היה הדומיננטי מבין השניים, והתייחסה לכך שלת' אין עבר פלילי, וכי שילם את חובו לרשויות המס. עוד כתבה השופטת כי עברו כמה שנים מביצוע העבירות ועד הגשת כתב האישום, ללא סיבה נראית לעין. בהתאם לכך, נגזרו על ת' 135 ימים של עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקל.

משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בתחומי מס הכנסה, מע"מ, עבירות כלכליות והלבנת הון, ומומחה בייצוג נאשמים בעבירות של העלמת מסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר