fbpx

ניכוי חשבוניות פיקטיביות היא עבירה חמורה ביותר, אשר גורעת מכספי מסים המיועדים לציבור ופוגעת בו. לכן, מדיניות הענישה המקובלת בעבירות מסוג זה היא נוקשה מאוד בדרך כלל: מאסר ממושך בפועל, קנס משמעותי ומאסר על תנאי, שיבהירו היטב לנאשם את חומרת מעשיו וישמשו כהרתעה לבעלי עסקים אחרים.

עו"ד קרן זרקו זמיר מסבירה ל"כלכליסט" אודות חשבוניות מס פיקטיביות

א', בעלים בחברת בנייה, הואשם לפי חוק מע"מ בעבירות של ניכוי חשבוניות פיקטיביות, בסכום של 1.8 מיליון שקלים. המדינה טענה כי עבירות אלו בוצעו באופן שיטתי, בכוונה תחילה ובמטרה להתחמק מתשלום מסים.

אילו נסיבות יכולות להקל על עונשו של נאשם בעבירת חשבוניות פיקטיביות?

משרדנו ייצג את א' בבית המשפט, ובמסגרת דיון הטיעונים לעונש העלינו מספר טענות על מנת שבית המשפט יקל עמו בעונש: הנאשם היה צעיר מאוד בעת ביצוע העבירה (כבן 20 בלבד), היה מכור לסמים – מהם נגמל במאמצים חוזרים ונשנים, והוא מפרנס את הוריו החולים מהכנסה דלה שיש לו מעבודה קבועה. בנוסף, נטען כי במקרה זה היה הנאשם קרבן אשר שימש "קוף" כאשר נוצל על ידי אחרים לצורך ניכוי החשבוניות הפיקטיביות, ולמעשה לא קיבל לכיסו שום סכום כסף מביצוע עבירות המס האמורות.

לזכותו של הנאשם עמדה גם העובדה כי הודה בהאשמות נגדו, הכיר בחומרתן ושיתף פעולה באופן מלא עם רשות המסים ובית המשפט, חסך זמן שיפוט ניכר, ובעיקר נראה כי הפיק לקחים מהמקרה והביע חרטה אמיתית וכנה על מעשיו.

הנסיבות האישיות הקשות הביאו להפחתה משמעותית בעונש

בית המשפט בחן את השיקולים נגד הנאשם ובעדו, מתוך הבנה כי מדובר במקרה חמור מאוד מחד ונסיבות מיוחדות מאידך, והגיע למסקנה כי שותפו של א' בחברה ניצל את גילו הצעיר ואת מצבו המעורער של הנאשם, שלא איפשר לו להבין לגמרי את חומרת מעשיו או להרהר בהם. בנוסף, לנסיבות חייו הקשות של א' היתה חשיבות מכרעת בהחלטה הסופית לגבי גזר דינו, והשופטת קבעה שאכן יש להתחשב בהן. לכן, החליטה לאמץ את הסדר הטיעון אליו הגענו עם המדינה. המשקל העיקרי בהחלטה ניתן להודאה, לחרטה ולמצב האישי של הנאשם.

בזכות הנסיון הרב של משרדנו בתחום המסים, משרדנו הצליח להשיג הסדר טיעון מקל מול הפרקליטות, וכן לשכנע את בית המשפט לכבד את הסדר הטיעון על אף היותו מקל במיוחד. העונש שהוטל הוא 6 חודשי מאסר בלבד שא' ריצה בעבודות שירות, קנס כספי על סך 10,000 ₪ ששולם ב-20 תשלומים שווים, ומאסר על תנאי.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס, בעל מומחיות וניסיון רב בייצוג נאשמים בתיקים פלילים של חשבוניות פיקטיביות. המשרד מעניק ייעוץ משפטי ומייצג לקוחות הנאשמים בביצוע עבירות של חשבוניות פיקטיביות, בניהול התיק בית המשפט, בביצוע עסקאות טיעון, בהגשת ערעורים, בהליכי כופר וכן במגעים עם רשות המסים כדי להסיר מחדלים ולהקל על העונש.

המשרד מייצג גם בהליכים אזרחיים וכספיים המתנהלים מול רשות המסים בעניינים הקשורים לחשבוניות פיקטיביות, כגון שומות, השגות וערעורים אזרחיים על השומות ו/או פסילת ספרים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר