fbpx

בית המשפט קבע כי התביעה הגזימה בחומרת העבירות, ולכן מנהל במפעל עוגות יצא לבסוף עם מאסר על תנאי וקנס בלבד.

יש לכם בעיה לשלם את דוח המע"מ החודש? לפחות הגישו את הדוח. תוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 23/5/19

נ', מנהל בחברה לייצור ושיווק עוגות שפעלה בנתניה, הואשם בכך שלא הגיש במועד את דו"חות המע"מ התקופתיים לרשות המסים. בנוסף, נ' העביר לרשות המחאות שלא כובדו, ולכן לא שילם את המס הנדרש ממנו בעקבות אחד הדו"חות.

נ' הודה בביצוע העבירות, והשופטת בתיק הרשיעה אותו ב-12 עבירות של אי הגשת דו"חות במועד, וכן בעבירה של הגשת דו"ח תקופתי ללא התשלום הנובע ממנו. התביעה דרשה להטיל על נ' עונש מאסר בפועל, בטענה כי אמנם אין לו עבירות קודמות, אך העבירות שהודה בביצוען מצביעות על כך כי הוא למעשה עבריין מס סדרתי.


טענות ההגנה: העבירות נבעו ממצב כלכלי קשה

משרדנו, שהגן על נ', טען כי הוא לא ביצע את העבירות מתוך תכנון מוקדם וכוונה להתחמק מתשלומי המס שעליו לשלם, אלא בשל מצב כלכלי קשה של החברה – שהגיעה לחדלות פירעון – ושלו עצמו. עוד טענו להגנתו שנ' אמנם הגיש כמה דו"חות באיחור, אך היה מדובר באיחור קל בלבד, והוא שילם את כל הנדרש ממנו, עוד בטרם הוגש נגדו כתב אישום. דו"חות אחרים לא הוגשו מאחר שהחברה פורקה, ולא היה מי שיכין אותם.

בנוסף, הסברנו כי לקוחותיו של נ' שילמו לו רק חודשיים לאחר שסיפק להם את הסחורה, אך כפי שנדרש בחוק, הוא הוציא חשבוניות כבר בעת האספקה – וכך נדרש לשלם מע"מ בסכומים גבוהים לרשויות, אף שטרם קיבל את התשלומים בפועל מלקוחותיו. כך, לקוחות רבים נותרו חייבים כספים לחברה לאחר שקרסה.

לאור טענות אלה, וכן לאור השוואה לגזרי דין במקרים דומים, הגענו למסקנה שהעונש המרבי שיוטל על נ' צריך להסתכם במאסר על תנאי בלבד, ולא בעונש מאסר בפועל.


השופטת קבעה: התביעה הגזימה בחומרת העבירות

בגזר דינה ציינה השופטת דוגמאות לתיקים שבהם הנאשמים אמנם הגישו דו"חות מס באיחור, אך שילמו את כל המס שנדרש מהם –ועונשם היה כמה חודשי עבודות שירות. השופטת התייחסה גם לסיפור חייו של נ', אשר חי תקופה מסוימת בארה"ב ועשה בה חיל, ואז חזר לישראל, השקיע כסף רב בחברת העוגות – והפסיד את כל הונו, כאשר כיום הוא נאלץ לעבוד בבניין כדי לפרנס את משפחתו.

לסיכום, טענה השופטת כי עבירותיו של נ' אינן כה חמורות כפי שהתביעה ניסתה לצייר אותן, ולא מהוות פגיעה קשה בציבור משלמי המסים; וכן ציינה כי יש לקוות שלאחר שמצא עבודה, יצליח נ' לעמוד בהסדר תשלומים עם רשויות המס.

אף שנ' לא הסיר את המחדלים ולא שילם את המע"מ, ולאור כל השיקולים שלעיל,החליטה השופטת לקבל את עתירת משרדנו לעונש, וגזרה על נ' עונש קל של מאסר על תנאי וקנס בסך 9,000 שקל, לצד התחייבות של נ' כי לא יחזור על העבירות שביצע.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה לעבירות מס הכנסה, מע"מ, עבירות כלכליות, צווארון לבן והלבנת הון, ומומחה בייצוג נאשמים בעבירות של אי הגשת דו"חות לרשות המסים.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר