fbpx

במשך שנים החזיקו ג' ובעלה כספי ירושה בבנק מחוץ לישראל, מבלי לדווח לרשויות המס בישראל – אף שבחשבון הצטברו כ-2 מיליון שקל. גם על רווחיהם מהשכרת דירה הם שכחו לדווח – ואולם, בזכות בקשה מנומקת היטב, רשות המיסים אשרה את בקשתם לגילוי מרצון.

עו"ד זרקו זמיר על האמנה הבינלאומית לחילופי מידע פיננסי. תוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 26/2/19

לישראלים רבים שמחזיקים חשבון בנק בחו"ל ואינם מדווחים על כך לרשויות, יש סיבה לדאוג: רשות המיסים עלולה לגלות זאת – במיוחד בימים אלה, שבהם מוחרף המאבק העולמי בעבירות מס, ומדינות מתחילות להעביר מידע בנושא ביניהן. ואולם, מי שלא ישן טוב בלילה יכול לפנות להליך גילוי מרצון ברשות המיסים.

הליך זה נועד לאפשר למי שלא דיווחו על רווחים כנדרש, לעשות זאת בצורה מסודרת, עוד לפני שנפתחת חקירה פלילית בעניינם. במידה ורשות המיסים מאשרת את ההליך, החייבים יכולים לשלם את חובם, ולדעת כי הם לא צפויים להסתבך עם הרשויות. ואולם, כאשר מגישים את הבקשה לגילוי מרצון, כדאי להשקיע מאמץ באיסוף המידע ובניסוח הבקשה בצורה הטובה ביותר, כדי להגיע לתוצאות מיטביות.

ההורים הפקידו את הכסף במקום בטוח

כך היה במקרה של ג', אישה בת 60 פלוס, שהגיעה למשרדנו וסיפרה כי ברשותה חשבון בנק מחוץ לישראל, ובו כספי ירושה שקיבלה מהוריה. ההורים, ילידי גרמניה, ברחו ממנה לישראל ב-1939, והקימו כאן משפחה קטנה, כאשר ג' היתה ביתם היחידה. ואולם אחרי קום המדינה, הם חששו מהתהפוכות שעלולות לפקוד את ישראל הצעירה, והעדיפו לפתוח חשבון בנק מעבר לים.

אל החשבון, שנפתח ב-1963, העבירו הוריה של ג' את חסכונותיהם מפרי עמלם, וכן כספי שילומים שקיבלו משלטונות גרמניה. לאחר פטירת אביה, בשנת 1985 ולאחר קבלת צו הירושה, המליצו לה אנשי הבנק לפתוח חשבון בנק חדש ולהעביר אליו את כספי הירושה. זאת, במטרה להימנע מהביורוקרטיה הכרוכה בהעברת החשבון של הוריה על שמה.

מקור הכנסה נוסף – דירת ההורים

בנוסף, התברר כי בבעלותם של ג' ובעלה דירה, אותה ירשו מהוריה בשנת 2000, והשכירו במשך השנים. במהלך חלק מהשנים, עברו הרווחים שלהם מהשכרת הדירה את התקרה הפטורה ממס, ואולם ג' ובעלה לא דיווחו על כך לרשויות המס, ולא שילמו את המס הנדרש על דמי השכירות שגבו.

לאור כל אלה, וכדי להימנע ממצב שבו רשות המיסים תפתח בהליך פלילי נגד ג', או תתדפק על דלתה ותתבע ממנה לשלם את חובה בליווי ריביות וקנסות, החלטנו להגיש בקשה מנומקת היטב לגילוי מרצון בהליך מקוצר ברשות המיסים. בבקשה הזכרנו את גובה ההכנסות שעליהן לא דיווחה ג' – מעט יותר מחצי מיליון שקל – וחישבנו את המס שעליה לשלם, בסך 60 אלף שקל.

ניסוח הבקשה – תוך התחשבות בדרישות החוק

בניסוח הבקשה התחשבנו בתנאים להגשת גילוי מרצון מקוצר – המאפשרים לדווח על הון שגובהו עד 2 מיליון שקל, והכנסות חייבות במס שגובהן עד 500 אלף שקל. בהתאם לכך, ציינו בבקשתנו כי אמנם במשך שלוש שנים מהתקופה היו בחשבון יותר מ-2 מיליון שקל, אך החריגות היו קטנות; וכי ההכנסות של ג' עלו רק במעט על הרף של 500 מיליון שקל.

משכך, ביקשנו לאפשר לג' לבצע גילוי מרצון, ולאפשר לה לשלם את החוב, בסך 40 אלף שקל, הנובע הן מרווחיה בחשבון הבנק בשווייץ והן מכספי השכרת הדירה. מאחר שמדובר היה בסכומים קטנים, בתחילה נקטה רשות המסים שיקול דעת ודחתה את הבקשה; ואולם בהמשך, בוטל הסעיף המאפשר לרשות שיקול דעת לעניין גובה הסכומים, ובקשתה של ג' לגילוי מרצון אושרה.

*נוהל גילוי מרצון האחרון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. 

עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה למיסוי פלילי, בעל התמחות ייחודית בהמרה מוצלחת של הליכים פליליים באמצעות הליכי כופר, הליכים מינהליים, ובעבר הליכי גילוי מרצון ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אלינו להתייעצות בכל עת.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר