fbpx
קטגוריות: מידע בנושא עבירות מכס, סיפורי הצלחה

נ' הודה בחקירתו כי עבר במודע במסלול הירוק למרות שידע כי לפי חוק, עליו להצהיר על הסיגריות שברשותו, והודה כי כוונתו אכן היתה להתחמק מתשלום מס. בהמשך, החשוד אף הודה כי ביצע עבירה דומה בעבר, כאשר הבריח 200 פקטים נוספים של סיגריות דרך המסלול הירוק, אותם מכר.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה לאורלי וגיא מתי מוצרי הדיוטי פרי לא באמת פטורים ממס, ערוץ 10

לפי חוק איסור הלבנת הון, כל אדם הנכנס לישראל או יוצא ממנה, חייב לדווח על סכומי כסף העולים על 100,000 שקלים (גם אם מדובר במטבע זר) או מוצרים בשווי של 200 דולר ומעלה – גם כאלה שנקנו בחנויות הדיוטי פרי. נ' לא דיווח על המוצרים שברשותו, ולכן כאשר נתפס בשדה התעופה, נלקח לחקירה והואשם בניסיון להתחמק במכוון מתשלום מס, ביבוא ובהברחת מוצרים לשם מכירה אסורה.

תשלום הקנס: בהתאם לסוג ושווי המוצרים שהוברחו

עם תחילת הטיפול בתיק, ביקשנו להמיר את ההליכים נגד נ' בהליך כופר, המאפשר תשלום כנגד ביטול ההליכים הפליליים, שחרור הנאשם מאחריות פלילית למעשיו, והחזרת המצב לקדמותו – מבלי להכתים את שמו בהרשעה פלילית. כשמדובר בעבירות מכס, סכום הכופר הינו סכום המס שלא שולם כתוצאה מאי-דיווח, אשר במקרה זה עמד על כ-150,000 שקלים, בגין 600 פקטים שהועברו לישראל בשני המקרים בהם הודה החשוד.

הברחת סיגריות בכמות כה גדולה ובהיקף כספי עצום, נחשבת לעבירה חמורה יותר מהברחת מוצרים בשווי נמוך ולשימוש אישי שאינו למכירה, שאז ניתן להמיר את ההליך הפלילי בקנס מינהלי בלבד ולא בתשלום כופר. במקרה בו הטובין המוברחים ניתנים להחזרה אל הנאשם והמכס מאשר את החזרתם, יש לשלם את מסי היבוא הנדרשים על אותם מוצרים. כאשר המוצרים המוברחים הם סיגריות, מדובר בטובין שמוחרמים וכמובן שאינם מוחזרים לידי הנאשם, והנאשם נושא בתשלום כופר בלבד – ללא מס.

ההליכים הפליליים הומרו בתשלום כופר מופחת

הברחת סיגריות לישראל היא תופעה הנמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות, ורשויות המכס מייחסות לה חומרה רבה. כאשר מדובר בעבירה שמטרתה להתחמק במכוון מדיווח ומתשלום מס, העונש צפוי להיות מאסר בפועל וקנסות גבוהים.

ההחלטה להמיר את האישום הפלילי בכופר, תלויה לא מעט בשיקולים כמו חומרת העבירה, הרשעות קודמות, מצבו האישי של הנאשם ובני המשפחה התלויים בו ועוד. לאור הנסיבות שהעלינו לגבי נ', שמלבד היותו תייר גם נמצא במצב כלכלי רע ומפרנס את משפחתו ממשכורת נמוכה ביותר – הסכימה ועדת הכופר לבקשתנו והטילה עליו תשלום כופר מופחת של כ-100,000 שקלים בלבד.

אילו סכומי כופר משלמים עברייני מס כדי להימנע מהליכים פליליים? לחץ כאן

משרד עו"ד זרקו זמיר מייעץ ומייצג חשודים ונאשמים בעבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ ועבירות מכס בחקירות, מעצרים והליכים פליליים מול רשות המסים, ומתמחה בהגשת בקשות להמרת ההליך הפלילי בתשלום כופר.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר