fbpx

בן הזוג שהגיש גילוי מרצון מזורז על מנת להפסיק את הסחטנות מצד אשתו.

עו"ד זרקו זמיר מסבירה מדוע סחיטה בין בני זוג במהלך גירושין עשויה להפוך את הקערה על פיה, FAMILY GUIDE

מי מאיתנו לא חושש מרגע כזה? הליכי פרידה שמקבלים תפנית מכוערת והופכים למסכת של עלבונות, סחיטה ואיומים. ובכל זאת, לקוח שלנו, שהתמודד עם סחטנות שכזו מצד אשתו, מצא דרך אלגנטית ומתוחכמת להתמודד עם האיום.

בעוד שיתכן כי במקרים רבים בהם יש חשד לרומן מחוץ לנישואין ההמלצה של החבר'ה תהיה 'לא להודות', הרי שכאשר בת הזוג מאיימת כי תסגיר אותך למס הכנסה על עבירות שביצעת, ההמלצה עשויה להיות דווקא 'כן להודות', לפחות בעבירות. ואפילו מיד.

המשכורות שלא נתקבלו

מדובר בבני זוג שהכירו בפרק ב' של חייהם. בן הזוג, בתחילת שנות ה-70 של חייו, בעל חברה מצליחה לייעוץ כלכלי, היה מבוגר בכ-20 שנים מבת זוגתו, אשר הגיעה מחו"ל במטרה להינשא לו. לאחר מספר שנים בהם חיו יחד כזוג נשוי, חשד הבעל כי היא מנהלת רומן, והם החליטו להיפרד.

כפי שקורה במהלך פרידות, נקלעו השניים לסכסוך, אשר הלך והחמיר עם דרישותיה של בת הזוג, באמצעות עורך דינה, לקבל מחצית מרכוש בעלה, אף שכלל הרכוש היה בבעלותו עוד בטרם היכרותם והגעתה לישראל.

אך הטוויסט בעלילה הגיע דווקא במקרה. בת הזוג נחשפה לקמפיין נרחב של רשות המסים אשר הציע מענקי עבודה שונים לבעלות הכנסה נמוכה. מאחר והכנסתה לא הייתה גבוהה, היא הגישה את כל המסמכים הנדרשים, אבל אז גילתה שיש לה הכנסות נוספות, מבלי שידעה.

מסתבר כי החברה שבבעלות בעלה, הוציאה על שמה משכורות, מבלי שהיא עבדה כלל כשכירה בחברה. במילים אחרות, תלושי השכר שהופקו היו תלושי שכר פיקטיביים שלא שיקפו עבודה אמיתית של האישה, ובדרך זו החברה הגדילה את ה'הוצאות' שלה, ובכך הפחיתה את תשלומי המס בהם חוייבה.

האיום שהוביל לגילוי

מרגע שגילתה בת הזוג על עבירות אלו, שלחה לבעלה צילום סלפי שלה על מדרגות בניין מס הכנסה, עם איום ברור – "גיליתי את עשרות המשכורות שהוצאו על שמי באופן לא חוקי, ואני מתכוונת לפנות לרשות המסים ולחשוף את העבירות שבוצעו על ידך".

מאחר ומדובר היה באיום ממשי ומבוסס, החליט הבעל, לאחר התייעצות עמנו, שלא להמתין, ולהתייצב בעצמו על מדרגות מס הכנסה, לפחות וירטואלית, והפעם, ללא תצלום סלפי, כי אם כחלק מהליך גילוי מרצון.

הגשת 'בקשה לגילוי מרצון' מאפשרת להודות בעבירות המס, לשלם את החוב, ולהימנע מהליכים פליליים או קנסות כבדים.

המירוץ למס הכנסה

מאחר ולא ניתן להגיש בקשות לגילוי מרצון במקרים בהם כבר יש לרשות המסים מידע מהותי או חשדות בעניין הנישום, המלצנו לבעל, לאור האיומים הברורים מצד בת זוגתו, כי יגיש את הבקשה באופן מידי, על מנת לא להסתכן בכך שהיא תגיע לרשויות המס לפניו.

וכך, עוד באותו היום בו ניתן האיום, נוסחה במהירות שיא בקשה לגילוי מרצון, וזו הוגשה כבר בשעות המאוחרות של אותו הלילה לרשות המסים.

הלקוח שלנו אמנם ישלם את כל חובו לרשות המסים, אך סביר כי מרבית רכושו יישאר בידיו. כמו כן, יתאפשר לו כעת להתפנות לניהול משא ומתן שפוי ורגוע יותר בנוגע לחלוקת הרכוש, המשמורת והמזונות, וזאת ללא איומים על צווארו.

*חשוב לדעת כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה למסים ועבירות כלכליות. למשרד התמחות ייחודית, וניסיון עשיר ומוצלח, בהמרת הליכים פליליים באמצעות בקשות לכופר מס, הליכים מינהליים שונים ועוד. 

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר