fbpx
קטגוריות: מידע בנושא הליך גילוי מרצון

*בטרם תקראו מאמר זה, חשוב שתדעו כי נוהל גילוי מרצון, כפי שהיה בהוראות השעה המיוחדות, הסתיים ביום 31/12/2019. על פי פרסומים של רשות המסים נוהל גילוי מרצון עתיד לחזור והנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לצורך בירור העניין . לעדכונים לחצו כאן. 

עם זאת, גם כאשר נוהל גילוי מרצון אינו בתוקף, עומדת בפניכם אפשרות להימנע מהליך פלילי בגין עבירות מס עליהן ניתן לקרוא במאמר כאן.

חוסר ההיגיון בסיום הליך גילוי מרצון 2019. עו"ד זרקו זמיר בתוכנית סוגרים חשבון (הוט 3), 24/12/19

 

רשות המסים הודיעה כי האריכה את הוראת השעה לגילוי מרצון עד 31 בדצמבר 2016, ותאפשר למעלימי מס לקבל מידע על חובם בהליך אנונימי או מקוצר, לשלם את המס הנדרש ולהימנע מהליך פלילי.

רשות המסים הודיעה כי הוראת השעה לעניין גילוי מרצון תחול עד 31 בדצמבר 2016 – אף שאמורה היתה לפקוע בסוף יוני 2016. הוראה זו מאפשרת לעברייני מס לגלות כמה כסף עליהם לשלם לרשות המסים כדי לסגור את חובם בהליך אנונימי או מקוצר, ולהימנע ממעורבות בהליך פלילי בעקבות העבירות שביצעו.

בנוסף, לאחר שהכנסת החליטה להכיר בעבירות מס כעבירות מקור לפי החוק לאיסור על הלבנת הון, הרחיבה רשות המסים את הוראת השעה: בהתאם לנוהל החדש, גילוי מרצון יעניק לעברייני מס חסינות מפני העמדה לדין גם בעבירות הלבנת הון, אשר עבירות המקור המגבשות אותן הינן עבירות המס עליהן חל הנוהל. המשמעות: מי שהעלים מס באופן מכוון ומתוכנן ייחשב מעתה כמי שביצע עבירות של הלבנת הון, הנחשבות לחמורות יותר מעבירות מס רגילות, ועלולות להוביל לעונש כבד וגם לחילוט (החרמה) של נכסי העבריין.

חלק גדול מהבקשות נדחה

הוראת השעה לגילוי מרצון פורסמה ב-2014 והוגבלה תחילה לשנה בלבד. ואולם לנוכח הצלחתה יוצאת הדופן, היא הוארכה מאז פעמיים – עד סוף יוני 2016, ושוב, כאמור, עד 31 בדצמבר 2016. בזכות הוראה זו, קיבלה רשות המיסים מידע על הון שחור בגובה של כ-17 מיליארד שקל – וגבתה כבר כ-650 מיליון שקל מהחייבים.
עם זאת, מתוך 2,500 בקשות שכבר הסתיים הטיפול בהן ברשות, נדחו כמעט מחצית – כ-1,100 בקשות. דחיית בקשה פירושה שמי שהגיש אותה עדיין עומד בפני הסכנה של פתיחת הליך פלילי נגדו. כעת מטופלים ברשות כ-2,500 תיקים נוספים, שטרם התקבלה הכרעה בעניינם.

עורך דין או רואה חשבון?

שיעור הדחייה הגבוה של הבקשות מעיד על כך שלא פשוט להגיש אותן באופן שמשביע את רצונה של רשות המסים. יש הבוחרים להגיש גילוי מרצון באמצעות רואי החשבון שלהם, אך כדאי לשים לב שבמקרה בו לקוח מגיש מידע אנונימי לרשות באמצעות רואה החשבון שלו, ומחליט לבסוף שלא לשלם את חובו – רואה החשבון מחויב להפסיק לעבוד עמו.
בנוסף, בשל העובדה שהם מטפלים בנושאי הכספים השוטפים של הלקוח, רואי החשבון עלולים להסתבך ולהיחשב שותפים בעבירות המס.

להיפטר מהחוב בתוך 15 יום

על פי הוראת השעה, את ההליך לגילוי מרצון ניתן לבצע בשני מסלולים אפשריים: הליך אנונימי או הליך מקוצר. במסגרת הליך אנונימי, ניתן לפנות לרשות המסים עם המידע על ההון שמחזיק אדם, מבלי להסגיר את פרטיו האישיים. הרשות מעבירה תשובה ובה גובה המס שיש לשלם. כעת יכול מגיש הגילוי לבחור אם להמשיך בתהליך ולשלם את חובו, או להפסיק אותו מבלי לשלם.

בהליך מקוצר, יכולים מעלימי מס להעביר לרשות המיסים את המידע על היקף ההון שהעלימו ממנה, לקבל תשובה עם גובה החוב שלהם, ולשלם אותו מיד – בתוך 15 יום, בלי דיונים ותכתובות מתמשכים, ביעילות ובמהירות.

לנוכח הארכת הוראת השעה, גם מי שעד כה התלבט והתמהמה בשאלה אם לפנות לרשות המסים מרצונו – לפני שהיא תפנה אליו – יכול כעת לבצע את התהליך, רצוי באמצעות עורך דין, ולא להמתין עד ל-31 בדצמבר.

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עו"ד מומחה למסים, המייצג לקוחות בתיקי עבירות מס, מע"מ, הלבנת הון וצווארון לבן, ובעל ניסיון רב בהגשת בקשות לגילוי מרצון בהליך אנונימי או מקוצר.

לקוחות ממליצים
ברצוני להביע את הערכתי הרבה על אופן הטיפול המקצועי והיצירתי לו זכיתי בחסותך האדיבה. תודה כנה מעומק ליבי על הליווי האישי, על המסירות העצומה, על האכפתיות, על הסבלנות לאורך תקופה ארוכה ומטלטלת ומעל הכל על היותך אדם נפלא. פעלת כעצת קוהלת "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ" - יישר כח!
בר ירון
עו"ד זרקו זמיר, (אולי) בתקדים משפטי, הגישה ערעור לביהמ"ש המחוזי, על משפט שנגמר והסתיים לפני יותר מחמש שנים, והערעור נתקבל. עו"ד זרקו זמיר הינה בעלת מקצוע, מדריכה, מלווה, ותמיד משקיעה בלהסביר בשפה להדיוטות, והכל באופן מרגיע ומשרה בטחון, בתוך סיטואציה בה חרב המאסר מרחפת מעל צווארי. משרד עו"ד זרקו זמיר ממשיך לייצג אותי בתיק מס הכנסה המתנהל בימים אלו, ועל כל זה אני מאד מודה לה.
גולדשטיין גיל
ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי והלויאלי והשירות המסור, וחסר הפשרות שהענקת לי ועזרת לי להתמודד בגובה העיניים מול הרשויות, ולהצליח להוכיח שגם לאזרח הקטן יש סיכוי מול "האח הגדול".
טבצ'ניק אילן
אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הכנה בגין הטיפול בתביעה אל מול רשות המיסים. היושר המקצועי, האמינות, המקצועיות והשירות ראויים לשבח. אמליץ על שירותייך לכל מכריי.
ג'רבי משה
בהיותי במצב נואש מרשויות המס אשר החלו להתל בי בהאשמות חסרות בסיס, עורכת הדין קרן זרקו זמיר הייתה בשבילי קרן האור היחידה להוציאני ממצבי הנפשי והמשפטי באותה תקופה. קשה לתאר במילים את אשר עמלה והפגינה ידע רב, והפכה ההחלטות, צמצמה נזקי עורכי דין שייצגו אותי בעבר, נלחמה כלביאה השומרת על גוריה בבית המשפט השלום ולא ויתרה ונלחמה עד אשר הגענו למחוזי שם התמלאתי גאווה על כך שעורכת הדין קרן זרקו זמיר מייצגת אותי בתיק ועורכי הדין שנכחו שם נדהמו מכישוריה המשפטיים , וכן הרכב של שלושה שופטים אשר דנו בערעור ונדהמו מכישוריה של עורכת דין אשר לא הייתה מביישת פרקליטת מדינה מהבכירות ביותר בארץ!
אבי עזרא
מרגע שנפגשנו נתת לי הרגשה מדהימה והחשש הכבד והלחץ החלו להתפוגג.  קיבלת אותי עם חיוך כובש , מהר מאוד הבנתי כי את מקצועית מאוד ואני נמצא בידיים טובות. מיד נכנסת לפעולה ונתת לי נחיות מפורטות איך לפעול כדי למזער את הנזק/התוצאה/ גזר הדין למינימום האפשרי וזה משתמע מהניסיון הרב שצברת. עם ים של סובלנות ועם נכונות שלך להיפגש ולדבר עם כל גורם כזה או אחר , פקידי שומה , תובעים , רואה חשבון רק כדי לקדם ולמזער ככל שניתן את כתב האישום הלא קל שהוגש כנגדי על ידי מס הכנסה. גוננת עליי בבית המשפט בצורה מקצועית ומכובדת והתוצאה מדברת בעד עצמה. את היית לי קרן אור בכל האפלה שהייתה לי ואכן אותה קרן הצדיקה את האמון שנתתי בה מלכתחילה.
אוריאל
קרן מעולם לא שפטה אותי ולא ביקרה אותי על מצבי שהיה לא קל, והיא נלחמה בעבורי כאילו היא נלחמת בעבורה באופן אישי. מעולם לא עמדתי אל מול עורך דין שמתייחס אל הלקוחות שלו כמו בני משפחה. הרגשתי שאני נמצא בידיים הכי בטוחות בעולם ושהיא תעשה מעל ומעבר לכול הנדרש על מנת להביא אותי למצב בו ישרתי את ההדורים עם השלטונות (שלטונות המס) ועכשיו אני יכול ללכת לישון בשקט מכיוון שהעניין סודר לשביעות רצונם של כל הצדדים. אם מישהו מעוניין בעורכת דין ישרה, הגונה, אנושית, מקצועית ויודעת את עבודתה, הרי מצא הוא את מבוקשו. אין מילים שיכולות לתאר את עבודתה של קרן. היכרותי עימך לא רק הובילה לשינוי בהתנהלותי אל מול שלטונות המס, אלא שינוי ביכולת שלי להתמודד עם מצבים שאינם קלים במציאות החיים מכיוון שאני יודע שאפשר וגם ראוי לנצח.
הר-אל שפירא

לכל ההמלצות

© 2020 כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין זרקו זמיר

התקשרו אלינוטלפון שלחו לנו הודעה בוואטסאפוואטסאפ שלחו לנו הודעה במיילצור קשר